Çocuklar 'Başkan Amca'yı Okuyacak

Buca Belediyesi’nin, Bucalı çocukların sosyal çevrelerini daha iyi tanıyabilmeleri için özel olarak hazırladığı “Başkan Amca” başlıklı kitapları, ilçedeki ilköğretim öğrencilerine dağıtılmaya başladı. Recep Ersayın İlkokulu’nda düzenlenen ‘Başkan Amca’ kitapları dağıtım ve tanıtım töreninde miniklere kitapları armağan eden Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Sadece yol, park ve bahçe yapmayacağız. Ülkenin geleceğine yatırım yapacağız” dedi.

Çocuklar 'Başkan Amca'yı Okuyacak
Başkan Piriştina, bol resimli, çocukların keyifle okuyacağı ve içerisinde trafik, sağlık ve hijyen ile belediye hizmetleri ve çevre konusunda eğitici bilgiler bulunan “Başkan Amca” kitaplarını miniklere, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur, Adıyaman’ın Kesmetepe Belediye Başkanı Vakkas Acar, Buca Belediyesi başkan yardımcıları ve Bucalı muhtarlar ile birlikte dağıttı. En büyük yatırımların pırlantalar olarak adlandırdıkları çocuklara yapılan yatırımlar olduğunu ve bu yatırımların artarak devam edeceğini söyleyen Piriştina, “Başkan Amca” kitaplarının ilçedeki tüm okullarda dağıtılmaya başlandığını müjdeledi. Piriştina, “Pırlantalarımız dediğimiz çocuklarımıza bugün bizimle oldukları için teşekkürler. Biz yola çıkarken muhtarlarımıza, işçi emekçilere, anne ve babalarınıza söz vermiştik. Sadece yol, park ve bahçe yapmayacağız. Ülkenin geleceğine yatırım yapacağız demiştik. Bu şartla güvenoyunu aldık. Ben anne ve babalarınıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bizi bu projede yalnız bırakmayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüze de şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
 
Çocuklara faydalı bilgiler
 
Çizgi roman şeklinde hazırlanan, bol resimli, çocukların keyifle okuyacağı 4 ayrı kitapta trafik, sağlık ve hijyen, gripten korunmanın yolları, ilçe gezisi ve belediye hizmetleri ile çevre, çöp ve geri dönüşüm konuları işleniyor. Kitaplarda ödevlerini yapmak üzere belediyeye gelen öğrencilere, “Başkan Amca” Piriştina tarafından bu konularda eğitici bilgiler veriliyor. 
 
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2014, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER