banner9

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açıldı

Bornova Belediyesi, annelerin çocuklarını bırakarak hem gündelik işlerini rahatça yapabilmeleri, hem de sosyal hayatın içerisinde yer alabilmeleri amacıyla projelendirdiği Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri’nden ilkini Mevlana Mahallesi’nde açtı. Anneler, hafta içi üç gün, üçer saat olmak üzere 3-6 yaş arasındaki çocuklarını bu Merkez’e bırakabilecek.

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açıldı
Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi içerisinde yer alan Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi’nin açılışı, muhtarlar, meclis üyeleri ve özellikle mahalle sakinlerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. 
 
Uzmanlar eğitim veriyor
 
Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi içerisinde hizmete giren Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi,  3-6 yaş arası çocuklara yönelik olarak hazırlandı. Anneler, bu yaş grubundaki çocuklarını hafta içi üç gün, üçer saat, bu merkeze bırakabilecek. Merkez’de çocuk gelişim uzmanları, yardımcı öğretmenler, Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Meslek Yüksek Okulu Çoçuk Gelişimi Bölümü öğrencileri görev yapıyor. 
 
Geleceğimize yatırım yapıyoruz
 
Merkez’in Açılış kurdelesini çocuklar ve kadınlarla birlikte kesen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Çocuklar bizim en kıymetli varlıklarımız. UNİCEF’İN çocuk dostu kent seçtiği ilçemizde, onlara daha iyi bir gelecek hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu merkez için işbirbirliği yaptığımız Ege Üniversitesi ve diğer paydaşlarımızla birlikte çocuklarımıza yönelik pek çok proje hayata geçirdik. 4 bin 800 metrekare kapalı alana sahip olacak Çocuk Dünyası’nın temelini de yakında atacağız. Burası çocukların aileri ile birlikte eğlenerek öğrenecekleri çok özel bir mekan olacak. Ayrıca bugün karne alan  tüm çocuklarımızın güzel bir yaz tatili geçirmesini diliyorum. Bornova Belediyemizin spor ve hobi kurslarına tüm çocuklarımızı bekliyoruz”  dedi.
 
Kurumlararası işbirliği önemli
 
Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç Dr. Ali Ekşi, en iyi yatırımın çocuklar başta olmak üzere insana yapılan yatırım olduğunu vurguladı. Ege Üniversitesi ve Bornova Belediyesi’nin pek çok alanda işbirliği yaptığı hatırlatan Ekşi, “Kurumlar tek başına bir takım organizasyonları yapabilir ama gerçek anlamda bir sinerji yaratılması için kurumlararası işbirliği ve etkileşim gerekir. Biz bunu yapıyoruz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER