Çocuk Dostu Başkan Piriştina

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, İzmir Star Merkez Yapım Ajansı tarafından düzenlenen ‘Geleceğin Bireyleri’ etkinliğinde geleceğin yıldızlarına ‘Başkan Amca’ kitaplarını dağıttı. Piriştina, “En kıymetli yatırımlarımız çocuklarımıza yaptığımız yatımlardır” dedi.

Çocuk Dostu Başkan Piriştina
Şirinyer Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinlikte konuşan Star Merkez Yapım Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Aziz Tekin, Başkan Piriştina’ya ‘Çocuk dostu Başkan’ diye seslenerek, Buca’da çocuklara yönelik hayata geçirdiği yatırımlardan dolayı teşekkür etti. 
 
 
İzmir eski Milletvekili Ahmet Ersin, Buca CHP İlçe Başkanı Bektaş Gül, Buca Belediye Başkan Yardımcısı Murat Işık ve çocuklar ile ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Başkan Piriştina geleceğin yıldızlarına, bol resimli, çocukların keyifle okuyacağı ve içerisinde trafik, sağlık ve hijyen ile belediye hizmetleri ve çevre konusunda eğitici bilgiler bulunan “Başkan Amca” kitaplarını armağan etti. Çocuklarla tek tek hatıra fotoğrafı da çektiren Piriştina, Aziz beyin söylediği gibi Çocuk dostu olmak bizi onurlandırdı” dedi. Piriştina, “Biz en kıymetli yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu söyledik. Çocuklara yapılan yatırım önemli dedik ve işte “Başkan Amca kitapları bunun ürünü. Vatandaşlarımızın çocuklarını 3 saatliğine ücretsiz olarak emanet edebildiği Pırlanta Merkezimizin sayısını arttırıyoruz. Önümüzdeki günlerde Gediz ile Kuruçeşme ve ardından buca merkezde açacağız. Çocuklarla ilgili yük almak istiyoruz. Yakında çocuklarımızın sanal eğitim alacağı sistemi de hizmete sokacağız. Geleceğimizi el birliği ile şekillendirmek istiyoruz. Burada bulunan down sendromlu çocklarımızı da sevgiyle kucaklıyorum. Bizimkiler küçük katkılar. En büyük mücadele siz velilerin sizleri canı gönülden kucaklıyorum” diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER