Çıray O Ziyareti Anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’deki göçmen derneklerinin başkanları ve üyeleri ile Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu’nda (ULUBALDEF) bir araya geldi. CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray o ziyaretle ilgili izlenimlerini anlattı.

Çıray O Ziyareti Anlattı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’deki göçmen derneklerinin başkanları ve üyeleri ile Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu’nda (ULUBALDEF) bir araya geldi. Daha önce CHP'ye mesafeli olan başkanlar bu defa ülkenin birliği ve bütünlüğü için CHP'ye ihtiyaç olduğunu söylediler. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Balkanlardan gelen, Anadolu’ya yerleşen ama daha önce Balkanlara giden, oraya damgasını vuran, oradaki pek çok kültürü kaybetmeyen ama şimdi o kültürü Anadolu’ya getiren siz değerli arkadaşlarımı kutluyorum. Ve o kültürü yaşatmak için dernekler kurdunuz. Bir araya geldiniz. Anadolu’nun her yerinde sizin temsilcileriniz var. Anadolu aslında sizin yurdunuz" dedi.
 
Toplantının organizasyonuna katkısı olduğu bilinen CHP PM üyesi ve İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray izlenimlerini şöyle anlattı:
 
"Samimi dostane bir ortamda, değerli hemşerilerimizle Genel Başkanımız kucaklaştılar. Sayın Kılıçdaroğlu hemşerilerimize yaptığı konuşmada, 'Hepimiz Atatürk ve cumhuriyetin eseriyiz. Ben yedi kardeşli bir ailede kuş uçmaz kervan geçmez köyde doğmuş biriyim. Oradan çıkıp önce devletin en üst bürokratik makamlarında yer aldım. Şimdi de CHP Genel Başkanıyım. Şükürler olsun Allah Atatürk'ü bize lider olarak nasip etti, devrimleriyle biz demokrasiyi, uygarlığı yakaladık. Elbette eksiklerimiz var ama bu eksiklikleri gidermek hepimizin elindedir. Demokrasimizi güçlendirmek zorundayız. Biz mikro milliyetçilik yapmıyoruz; Alevisi, Sünnisi, Lazı, Çerkezi, Arnavutu hepimiz bayrağımızın altında yaşamaktan gurur ve onur duyuyoruz. Kendi kimliklerimiz, kendi kültürümüz elbette yaşatmalıyız. Şarkıdan, türküden tutun yemeğe kadar zengin bir kültürümüz var. Bu nedenle bir arada yaşamak hepimizin ortak görevi olmalıdır.' dedi. ULUBALDEF Genel Başkanı Ekrem Selimler ve diğer başkanlarımız da yaptıkları konuşmalarda birlik ve beraberliğimizin her şeyin üzerinde olduğunu söylediler. Verimli bir buluşma oldu."
 
Buluşmaya damgayı Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarına ikram edilen Boşnak böreği vurdu. Kılıçdaroğlu, bir süre dernek yöneticileri ile görüşmesinin ardından kendisini "Başbakan Kemal" sloganları ile karşılayan çocuklarla kucaklaştı.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER