banner9

Çin Yemekleri Gecesi

Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosluğu ev sahipliğinde Lezzetli Çin Yemekleri Gecesi düzenlendi.

Çin Yemekleri Gecesi
Hilton İzmir’de Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Gaochao Su, Başkonsolos Vekili Yin Qi, Konsolos Bai Yunfeng’nun ev sahipliğinde düzenlenen geceye İzmir Kültür Turizm İl Müdürü Abdülaziz Ediz, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, İzmir Büyükşehir Beledişesi Meclis Üyesi Muzaffer Tunçağ, fahri konsoloslar ile iş dünyasından isimler katıldı.
 
Tanıtım videosunun ardından Çinli görevli tarafından Çin Çay Performansı ve Çinli aşçıbaşı Xu Shu Dong ile Hilton İzmir Aşçıbaşı Şamil Akşit mantı yapım şovu sergilendi. Gecede konuşan Başkonsolos Su, Çin’de yiyeceğe çok önem verildiğini ve bunun aslında yemek değil, bir kültür olduğunu, Çin’de yemeğin rengi, tadı, kokusu, kısacası yemeğin felsefesine önem verildiğini söyledi. Çin yemek gecesiyle İzmir’i yakından tanımak istediğini ve bunun kendisi için çok güzel bir deneyim olduğunu, bu akşam çok mutlu olduğunu ifade etti.
 
Sunumun ardından Çin mutfağından seçkin yemekleri konuklara ikram edildi. En kısa zamanda yeniden buluşmak istediklerini dile getiren Başkonsolos Gaochao, masadaki konuklarını tektek dolaşarak onlarla sohbet etti.
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER