Çiğli'den Destek Geldi!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Çiğli'deki 34 dönümlük araziyi stat yapılması şartıyla Örnekköy'deki araziyle takas önerisine Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan'dan destek geldi. Arslan, Kocaoğlu'nun önerdiği alanın stat yapımına uygun olduğunu, tesisin ilçeye katma değer katacağına inandığını söyledi.

Çiğli'den Destek Geldi!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir'de yıllardır süren stat sorunu çözümüne yönelik olarak, hafta başında Çiğli'de önemli bir bölümünü Milli Emlak'tan tahsis aldıkları ve bir kısmı kamulaştırmayla elde edilmiş yaklaşık 34 dönümlük araziyi stat yapılması şartıyla Örnekköy'deki araziye takas etmeye hazır olduklarını açıkladı. Bu öneriye AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül tepki gösterdi.
 
Stat Teklifi Polemiğe Döndü
 
Takas edilecek arazinin bulunduğu ilçe olan Çiğli'nin Belediye Başkanı Hasan Arslan'dan ise Kocaoğlu'nun önerisine destek geldi. Arslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun söylediği takas önerisini mantıklı bulduklarını söyledi. Arslan, "Başkan böyle bir karar vermiş. Alan stat yapımına uygun. Çiğli'ye katma değer katacağına inanıyorum" dedi. Arslan, buna karşın AK Partililerin bu takası da stadı da yapacağına inanmadığını söyledi. Polemik ve gündem olması için stadı yapmayacaklarını öne süren Arslan "Çiğli'de pek çok sorun var. En başta Harmadalı'nın çöp sorunu var. Aziz Başkan Yamanlar'da modern bertaraf tesisi yapmak istiyor. Bunun için kılını kıpırdatmayanlar 'oraya mı buraya mı yapsın' diye açıklamalar yapıyorlar. Bir tane AK Parti milletvekili çöp sorununun çözümü için, ÇED raporunun alınması için çaba harcamıyor. Ak Parti gündemi değiştirmek için bunları yapıyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER