banner9

Çiğli'de Nostalji Turnuvası Başladı

Çiğli Belediyesi tarafından, büyük ilgi gören Geleneksel Nostalji Futbol Turnuvası’nın üçüncüsü düzenleniyor. 35 yaş ve üstü genç delikanlıların yarıştığı turnuvada bu kez 27 mahalle takımı mücadele edecek.

Çiğli'de Nostalji Turnuvası Başladı

 

İlk ikisinin büyük ilgi görmesi nedeniyle Çiğli Belediyesi tarafından 3. Geleneksel Nostalji Futbol Turnuvası düzenlendi. Çiğli ve Çiğli dışından 27 takımın 700 sporcuyla, Çiğli Stadında mücadele ettiği turnuva halktan büyük ilgi görüyor. 35 yaş ve üstü spor meraklılarının top koşturduğu turnuva 3 ay sürecek. Her hafta cuma, cumartesi ve pazar günü günde 4 maç oynanacak ve final karşılaşmaları Haziran sonunda yapılacak turnuva boyunca 30 personel görev yapacak.  Futbolcu ailelerinin de yoğun ilgi gösterdiği maçlar belediye nostalji web sayfası ile www.aspor.tv’den canlı izlenebilecek.  Tüm karşılaşmaların fotoğrafları da yine nostalji web sayfası ile nostalji facebook adreslerinden takip edilebilecek.
 
“SPOR PAYDASINDA BULUŞUYORUZ”
 
Nostalji Futbol Turnuvası’nın ilk maçına gelerek coşkuyu paylaşan ve turnuvanın startını veren Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, spor çatısı altında yüzlerce sporcu ve ailesiyle bir araya gelmenin önemini vurguladı. “Futbolu her yaştan sporcuya oynatmak istiyoruz” diyen Başkan Solak, nostalji futbol turnuvasının ilçede büyük ses getirdiğini, eski sporcuları yeniden yeşil sahalara çektiğini söyledi. Daha önce izleyici olarak katıldıkları maçlarda artık kendilerinin oynamasının kendilerini ve ailelerini motive ettiğini belirten Başkan Solak şöyle konuştu; “Geçmiş günleri yad eden 35 yaş üstündeki genç delikanlılarımız büyük mücadele vererek kendi liglerinde oynuyorlar. Torunlar yeşil sahada futbol oynayan dedelerini izliyorlar. Kendilerini iyi hissediyorlar. Herkes büyük keyif alıyor. Bizler de spor paydasında binlerce kişiyi bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” 
 
63 YAŞINDAKİ FUTBOLCUDAN JÜBİLE
 
Turnuvanın en yaşlı oyuncusu 63 yaşındaki İlhan Dalgıç turnuvada jübile maçını oynadı. Deniz Spor’da oynayan Dalgıç, alkışlar eşliğinde ve kollar üzerinde taşınarak yeşil sahalara veda etti.
 
Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2013, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER