Çiğli'de Anlamlı Seminer

Çiğli Belediyesi ile Cevdet İnci Eğitim Vakfı'nın işbirliği ile düzenlenen ve toplumu bilinçlendirme amacıyla yapılan eğitim seminerleri düzenli aralıklarla devam ediyor.

Çiğli'de Anlamlı Seminer
Çiğli Belediyesi'nin bireylerin daha sağlıklı ve bilinçli bir yaşam oluşturmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği panellerin bu hafta ki konusu ''Ailenin korunması ve kadın hakları konusunda farkındalık yaratmak'' oldu. 
Çiğli Belediyesi konferans salonunda düzenlenen panelde katılımcılar kadına şiddet konusunda bilgilendirilirken şiddet gören kadınlarımızın yasal olarak sahip olduğu haklar ve yapılması gerekenler masaya yatırıldı. Panelin açılış konuşmasında söz alan Avukat Cenal Saygı ailenin korunması ve şiddetin önlenmesinin önemine vurgu yaptı. Avukat Saygı kadına yönelik şiddetin tanımını yaparak, şiddetin sadece fiziksel olmadığını; sözlü, cinsel, sosyal, ekonomik ve psikolojik-duygusal şiddet gibi farklı türler içerdiğini söyledi. Panelde söz alan Avukat Uluğ İlve Yücesoy ise “Hakkını bilen kadın sağlıklı, mutlu aile ve toplum için şarttır. Her geçtiğimiz gün kadına yönelik şiddet artıyor. Toplumun her kesiminden kadın şiddete uğruyor. Mutlu bir toplum yaratmanın temeli mutlu ailedir” dedi. Avukat Yücesoy kadına yönelik şiddeti hukuki yönüyle ele alarak şiddete maruz kalan kadınların öncelikli olarak izlemesi gereken süreçlerden bahsetti.
Panelin sonunda konuşmacılara Çiğli Belediyesi Başkan Yardımcısı Sevil Boran tarafından çiçek takdim edildi.
Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER