Çiğli'de 1 Mayıs Kutlaması

ÇİĞLİ Belediyesi’nde görevli işçiler, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Çiğli Belediye binası önünde düzenlenen törende buluştu.

Çiğli'de 1 Mayıs Kutlaması
 
Belediye çalışanları, şarkılar söyleyip, sloganlar atarak 1 Mayıs coşkusuna dahil olurken, kutlamaya Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, CHP Çiğli İlçe Başkanı Zeynel Mertoğlu, DİSK Genel İş 5 No’lu sendikası iş yeri temsilcileri, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, müdürler, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş da katıldı. Başkan Arslan, belediye önünde toplanan coşkulu işçilerle halay çekerek İşçi bayramını kutlayan sloganlar attı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Başkan Arslan ve belediye çalışanları Gündoğdu Meydanı’ndaki kutlamalara katıldı.
 
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün işçilerin ve tüm emekçilerin en anlamlı bayramı olduğuna, en büyük değerin de emek olduğuna değinen Başkan Arslan, "Biz sosyal demokrat bir anlayış içerisinde toplu sözleşmemizi imzaladık. Temsilci arkadaşlarım, şube başkanımla beraber emekçi dostlarımızın haklarının korunması noktasında toplu sözleşmemizi en iyi şekilde sonlandırdık. Hayırlı uğurlu olsun. Alın teriyle, emeğiyle üreten, özveriyle çalışan tüm emekçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, demokratik hak ve taleplerin yerine getirildiği, daha aydınlık yarınlar diliyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2017, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER