Çiğli Belediyesi'ne AB Bakanlığı'ndan Ödül

Çiğli Belediyesi, Türkiye’de faaliyet gösteren Eurodesk Temas Noktaları arasında, göstermiş olduğu işbirliği ve yürütülen çalışmalara verdiği destekten dolayı ödüllendirildi.

Çiğli Belediyesi'ne AB Bakanlığı'ndan Ödül
Avrupa fırsatlarına ilişkin danışmanlık hizmeti veren “Çiğli Belediyesi Eurodesk Temas noktası” AB Birimi faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Çiğli Belediyesi Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından gençlere AB’nin eğitim, staj ve burs, sosyal projelerine ilişkin imkanları konularında danışmanlık hizmeti verilmesi amacıyla yürütülen ve “temas noktası” olarak adlandırılan “Eurodesk” uygulamasına bir ödül de bakanlıktan geldi.
 
Eurodesk Türkiye 2014 iş planı çerçevesinde temas noktalarının kapasitesinin artırılmasına yardımcı olarak, benzer kurumların yaptıkları farklı bilgilendirme çalışmalarının görülebilmesini ve örneklerin aktarılabilmesini amaçlayan ulusal çalışma ziyaretlerini yürüten Eurodesk Türkiye Genel Koordinatörü Serkut Kızanlıklı, AGH Uzmanı Emirhan Arslan ve beraberindeki heyet, Çiğli Belediyesi’ni ziyaret etti.   Eurodesk Türkiye Bilgilendirme Ağı çerçevesinde iyi bir işbirliği ortaya çıkarmak amacıyla yapılan ziyarette, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’a göstermiş olduğu işbirliği ve ilde yürütülen Eurodesk ve gençlik çalışmalarına vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür plaketi verildi.
 
Avrupa Birliği Bakanlığı’nın, “Eurodesk” uygulamasıyla birliğin gençlere yönelik imkanları, programları hakkında ülke genelinin bilgi sahibi olmasını ve bu imkanlardan daha fazla sayıda insan tarafından faydalanılması için çaba veren Çiğli Belediyesi AB Birimi ödülle taçlandırıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER