Çiftçinin Katil Zanlıları Adliyede

İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde çiftçilik yapan 35 yaşındaki Mustafa Kaya’yı öldürdükten sonra Urla İlçesi’ndeki bir araziye gömdükleri gerekçesiyle gözaltına alınan Ş.C. ve C.N. işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Zanlıların ifadesi doğrultusunda, olayda kullanıldığı belirtilen tabancanın da Gaziemir’de toprağa gömülü olarak bulunduğu bildirildi.

Çiftçinin Katil Zanlıları Adliyede
Ödemiş İlçesi’nde yaşayan çiftçi Mustafa Kaya, geçen hafta, borçlu olduğu kişilerle Konak İlçesi Kadifekale Semti’nde, önceden tanıdığı Ş.C. ve yanındaki C.N.’nin içinde bulunduğu otomobile bindi. Bir daha kendisinden haber alınamayan Kaya’yı cep telefonundan arayan bir arkadaşı, cevap alamayınca polise gitti. İddiaya göre, arkadaşı Kaya’nın bazı kişiler tarafından tehdit edildiği yönünde bilgi verdi. Bunun üzerine harekete geçen İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Kaya’nın cep telefonundan yaptığı son görüşmeleri mercek altına aldı. İncelemede, Kaya’nın son olarak Ş.C. ile görüşme yaptığı belirlendi. Polis, adresini saptadığı Ş.C. ve arkadaşı C.N.’yi geçen pazar günü gözaltına aldı.
 
Polisler tarafından sorgulanan iki şüpheli, Kaya’yı başına tabancayla ateş ederek öldürdükten sonra Urla İlçesi’ndeki bir araziye gömdüklerini söyledi. Şüphelilerin tarif ettikleri bölgede, gece boyunca kazı çalışması yapan polis, Kaya’nın cesedine ulaştı.
 
ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER
 
Öte yandan olayda kullanıldığı belirtilen tabanca da Gaziemir İlçesi’ndeki bir arazide toprağa gömülü olarak bulundu. İki zanlı, sorgularının tamamlanmasının ardından bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER