'CHP'nin Özelliği Tertemiz Olmasıdır'

Yerel Yönetimler ve Siyaset Bilimi Eğitimi Derneği’nin (YERSED) düzenlediği ‘Yerel Yönetimler, Demokrasi, Kadın ve Basın Politikaları’ konulu panele katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, son günlerde yaşananları eleştirerek, “CHP’nin en önemli özelliği mazisinin tertemiz olmasıdır” dedi.

'CHP'nin Özelliği Tertemiz Olmasıdır'
Yerel Yönetimler ve Siyaset Bilimi Eğitimi Derneği’nin (YERSED) düzenlediği ‘Yerel Yönetimler, Demokrasi, Kadın ve Basın Politikaları’ konulu panel Bornova Belediyesi’nin ev sahipliğinde Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, Gazeteci Yazar Barış Yarkadaş ve YERSED Koordinatörü Ali Koç’un konuşmacı olarak katıldığı panelin moderatörlüğünü Gazeteci Yazar Gürkan Hacır yaptı.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, panel öncesinde Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’ı ziyaret etti. Tekin, kendisine belediye çalışmaları hakkında bilgi veren Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır ile bir süre sohbet etti. Daha sonra Tekin, Başkan Sındır ve vatandaşlarla birlikte yürüyerek panelin yapıldığı Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’ne geçti. 
 
Panelde yaptığı konuşmada Türkiye’de yasama, yürütme ve yargı sorununun çözülmeden hiçbir meselenin halledilemeyeceğini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Türkiye’de hırsızlığın en kutsal sayılan değerlerin arkasına saklanılarak yapıldığını söyledi. Tekin, “Darbe yapanların çocukları Atatürkçülüğün arkasına saklanarak, başkaları milliyetçiliğin arkasına saklanarak yolsuzluk yaptılar. Bugün de din adına yolsuzluk yapıyorlar” dedi. Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğinin altını çizen Tekin, “100 yıl geçse de kimse ayakkabı kutularını hafızasından çıkaramaz. Ülkemizin içinde bulunduğu sorunlardan kurtulmak için 30 Mart bir milat olacaktır. Bu seçimler klasik bir seçim olmayacak. Ya temiz bir toplum isteyeceğiz ya da bu kirli gidişe evet diyeceğiz” dedi. Tekin, “CHP’nin en önemli özelliği mazisinin tertemiz olmasıdır” diye konuştu. 
 
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, kadınların yerel seçimlerde hakettiği değeri görmesi gerektiğini söyleyerek, “Kadını ikincil gören ve bu algıya her geçen gün körükleyen yapılara karşı mücadele etmeliyiz. Herkesten en Atatürk kadar kadının yanında tavır almalarını istiyoruz” dedi.
 
Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nin hınca hınç dolduran İzmirlilerin ilgiyle izlediği panelde, Gazeteci Yazar Barış Yarkadaş, YERSED Koordinatörü Ali Koç ve Gazeteci Yazar Gürkan Hacır son günlerde yaşanan sıcak gelişmelere ilişkin görüşlerini açıkladılar.
 
 
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2013, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER