banner9

CHP'li Yüksel: Acımız Tarifsiz

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda üç ayrı noktada yapılan terör saldırısında, hayatını kaybedenler için bir başsağlığı mesajı yayınladı.

CHP'li Yüksel: Acımız Tarifsiz
Mesajında "Acımız tarifsiz sözler kifayetsiz. Ateş sadece düştüğü yeri değil, Türkiye’de ki herkesi yakmıştır. Biliyoruz ki hiçbir söz ne öfkemizi dindirir, ne de hayatını kaybedenlerin ailelerini teselli eder . Bu kana susamış, insanlıktan çıkmış terör örgütlerinin yapmak istediği şey, birliğimizi, kardeşliğimizi yok etmek, korku içinde yaşamaya bizleri alıştırmaktır. Elbette buna izin vermeyeceğiz. Ama yaşanan acı ve içimizdeki öfke çok büyük. İnsan çığlık atmak, haykırmak, isyan etmek ve bu acılara sebep olanlardan en ağır şekilde hesap sormak istiyor. Her "yeter artık" dediğimizde başka bir acıyla yüzleşmek bizleri derin üzüntülere boğuyor. Tüm bu acılara, lanet olası teröristlerin saldırılarına rağmen, biz inadına barış ve kardeşlik demeye devam edeceğiz. Bu vahşilere verilecek en büyük cevap, daha da birlik olmamız, kardeşliğimizden vazgeçmemizdir. Acımız tarifsiz, sözler kifayetsiz. Ateş sadece düştüğü yeri değil, Türkiye’de ki herkesi yakmıştır. Bu kadar kaybımız ve yaralımız varken, bu saldırıları önlemekle ve vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamakla yükümlü olan hükümet yetkililerinden, artık ezberlediğimiz sözlerin dışında icraatlar bekliyoruz. Bir kez daha, meclisteki tüm partileri işbirliği oluşturmaya ve terör başlığının artık bu ülkenin gündeminden kaldırılması için, daha fazla kaybımızın olmaması için,ortak bir çalışma yapmaya davet ediyoruz.
 
Şimdi milletimizle birlikte bu acıyı yaşama ve yasımızı tutma vaktidir. Bir kez daha bu terör saldırılarında hayatını kaybeden 41 insanımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Hayatını kaybedenlerin ailelerinin acısını yüreğimizde paylaşıyor, onlarla birlikte tüm milletimize başsağlığı diliyoruz."
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2016, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER