CHP'li Sındır'dan Seçim Ziyareti

Seçim çalışmalarına Bornova’da devam eden CHP İzmir Milletvekili ve milletvekili adayı Kamil Okyay Sındır, Çamkule’de hemşehrileriyle buluştu. Ardından, Konya’nın birçok belde ve köylerinden gelerek İzmir’e yerleşmiş, Konyalıların kurduğu 27 dernek yöneticisi ve üyeleriyle bir araya geldi.

CHP'li Sındır'dan Seçim Ziyareti
Toplantılarda 7 Haziran sonrası oluşan tabloyu değerlendiren Sındır, Türkiye’nin içinde bulunduğu buhrandan çıkış için CHP’yi adres gösterdi, iktidar için destek istedi. 7 Haziran sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Sındır, “Eğer hükümet kurulamadıysa sebebi Türkiye’nin tüm kaynaklarını şahsi çıkarları için kullanmaya çalışanlardır. 7 Haziran’da ortaya çıkan milli iradeyi hazmedemediler. Halkın tercihi yok sayıldı. CHP olarak biz son ana kadar halkımızın temel sorunlarının ele alınacağı bir Hükümet kurulabilmesi için var gücümüzle çalıştık. Önce Türkiye diyerek, hiçbir mevki pazarlığı yapmadan taşın altına elimizi koyduk ve milletimiz de bunu gördü. 1 Kasım seçimlerinde halkımız, partimizin sağduyulu çalışmalarını değerlendirerek bizi iktidara taşıyacak. Bu seçim kendi çıkarlarını milletten üstün görenlerin, milleti düşünmeyenlerin son seçimi olacak" dedi.
 
“KİMSE KİMLİĞİNDEN DOLAYI ÖTEKİLEŞTİRİLMEYECEK"
 
1 Kasım seçimlerinin Türkiye için dönüm noktası olduğunu tüm vatandaşlarının bu bilinçle sandığa gideceğini söyleyen Sındır, “Cumhuriyet Halk Partisi zor zamanların partisidir. Bir asıra yakın geçmişimizde Türkiye’nin zor günlerinde birçok sınav verdik. İktidara geldiğimizde toplumumuzu ayrıştıran ve çatıştıran kutuplaştırma siyasetine son vereceğiz. Etnik kimlik, inanç ve yaşam tarzı üzerinden politika bizim iktidarımızda asla yapılmayacak, kimse kimliğinden dolayı ötekileştirilmeyecek. Barış, huzur ve kardeşlik temelinde refahın tabana yayıldığı bir Türkiye inşa edeceğiz. Refah, birlik ve kardeşlik içinde geleceğe hep beraber yürüyeceğiz" dedi.
 
"HER ŞEYE HAYIR DİYEREK ’HAYIR’ OLMAZ"
 
Sorunları çözmek, ülkeyi kalkındırmak için iktidara talip olduklarını söyleyen Sındır sözlerini şöyle sonlandırdı:
 
"Türkiye’yi her alanda kalkındırmak, toplumsal sorunlara çözüm bulmak, teröre son vermek, barışı ve kardeşliği tesis etmek için iktidar olmak istiyoruz. Sorunların çözüm merciinin Meclis olduğunu, halkın iradesinin her türlü sorunu çözmek için rehber olduğuna inanıyoruz. Türkiye’yi içinde bulunduğu buhrandan ancak biz çıkarabiliriz. Ülkemizin temel sorunları ortada. Sorunlara kayıtsız kalarak, hiçbir sorumluluk almayarak ve her şeye hayır diyerek ’hayır’ olmaz. Ülkemizin temel sorunlarını ve çözümlerini biliyoruz. Buna göre de yetişmiş, alanında en iyi kadroların ve programların partisi olarak halkımızdan iktidar için destek istiyoruz."
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2015, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER