banner10

CHP'li Güven: İktidar Engelliye Engel

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, hükümetin engellilerin hayatına yeni engeller çıkardığını öne sürerek, "İşsizlik, pahalı hayat şartları, sosyal haklarda ki kısıtlamalar, kendini ifade etme mecralarının azlığı engelli vatandaşlarımıza yeni engeller çıkartılması anlamına gelmektedir" dedi.

CHP'li Güven: İktidar Engelliye Engel
CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin engellilerin hayatına yeni engeller çıkardığını öne sürerek, şunları söyledi:
 
"Hayata tutunmanın ve yaşam mücadelesinde ayakta kalmanın en güzel ve ibret almamız gereken hikayelerini bizlere engelli vatandaşlarımız göstermektedir. Yılmadan, vazgeçmeden, başa gelen hiçbir olaya sığınmadan yaşam sevincini kaybetmemek çok az insanın yakalayabileceği bir başarıdır. Bugün engelli olmalarına rağmen, eksik olmadıklarını bize gösteren tüm vatandaşlarımıza şükran borçluyuz. İktidar tarafından yaşamanın herkes için zor bir hale getirildiği ülkemizde, engelli vatandaşlarımız için bu şartlar çok daha ağır hale gelmiştir. İşsizlik, pahalı hayat şartları, sosyal haklarda ki kısıtlamalar, kendini ifade etme mecralarının azlığı engelli vatandaşlarımıza yeni engeller çıkartılması anlamına gelmektedir."
 
"ENGEL KALDIRAN ANLAYIŞ"
 
CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, engel kaldıran bir anlayışla çalışmaya, hizmet üretmeye devam edeceklerini ileri sürerek, "Bizler hepimizin birer engelli adayı olduğumuz ve engelli vatandaşlarımızı anlamak için engelli olmanın beklenemeyeceğini bilenlerdeniz. Onun için yönettiğimiz yerel iktidarlarda her hizmetimizde, engelli vatandaşlarımıza yönelik alt yapı hizmetleri, sadece engellilere yönelik projeler ve hizmetlere ayrı bir önem vermekteyiz. Yaşamın her alanında engel çıkaran değil, engel kaldıran bir anlayışla çalışmaya, hizmet üretmeye devam edeceğiz. Amacımız, engelli vatandaşlarımızın yaşamın her alanında eşit hizmetlere kavuşması ve kendilerini ifade edecek fırsatları onlara tanımaktır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER