banner51

CHP'li Gençlerden Kırmızı Işıkta Eylem

İzmir’de, CHP’li gençler, 17- 25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının yıldönümü yaklaşırken sokağa indi. Gençler, kırmızı ışıkta duran araçların yanına giderek, tişörtler ve pankartlarla, soruşturmayla ilgili verilen takipsizlik kararına tepki gösterdi. Eylem, 25 Aralık’a kadar her pazar günü yapılacak.

CHP'li Gençlerden Kırmızı Işıkta Eylem
CHP’li gençler, İzmir’in de aralarında bulunduğu 13 ilde eşzamanlı olarak yaptıkları eylemde 17- 25 Aralık yolsuzluk operasyonları için verilen takipsizlik kararına tepki gösterdi. İzmir’de gençler, Karşıyaka Çarşı, Hatay Metro ve Alsancak’ta kırmızı ışıkta duran araçların yanına giderek, üzerinde ’Türkiye’nin adaleti kırmızı ışığa yakalandı’ ve ’Hırsız var’ yazan pankartlar açtı. Gençler, üzerinde ’17- 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftası olsun’ yazılı tişörtler giydi, ellerinde ayakkabı kutuları taşıdı.
 
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, eylemin 25 Aralık’a kadar her pazar günü yapılacağını belirterek, "17- 25 Aralık’ı yolsuzluk haftası olarak ilan ettik. Hukuk, bakan ve çocuklarının aklanmasına yardımcı olan bir alan değildir. Kimileri yerin altında üç kuruşa canı pahasına alın teri dökerken, bakanların ve çocuklarının sebepsiz zenginleşmesine bizler göz yummayacağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2014, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER