banner51

CHP'li Gençlerden 'Ensar' Protestosu

Urla Zeytineli Köyü'ndeki Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne (DHMİ) ait otel ve restoranın olduğu kamp Ensar Vakfı'na verildiğinin ortaya çıkmasının ardından CHP Gençlik Kolları, kampa giderek, peşkeşe izin vermeyeceklerini vurguladı. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Ensar Vakfı ve TÜRGEV'in AKP'nin rantiye merkezi olduğunu iddia ederek, "CHP Gençliği olarak yolsuzluğa bulaşan herkesi yargı önüne çıkarmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

CHP'li Gençlerden 'Ensar' Protestosu
İzmir - Urla'da 17 ve 25 Aralık operasyonlarında Recep Tayyip Erdoğan'a armağan edildiği ortaya çıkan villalarla gündeme gelen Zeytineli Köyü'ndeki ikinci doğa harikası koy da Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün damadı Mehmet Sarımermer ve İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın kurucu üye olduğu Ensar Vakfı'na verilmesinin ortaya çıkmasının ardından harekete geçen CHP Gençlik Kolları durumu protesto etmek ve olayın takipçisi olduklarını ifade etmek adına bir basın açıklaması düzenledi.
 
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Elfin Tataroğlu, CHP İzmir İl başkan yardımcıları Altan İnanç, Nurcan Adıgüzel, İzmir il Gençlik Kolları Başkanı Sinan Sarküse'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda partili, Urla'da bulunan kampa gelerek burada bir basın açıklaması düzenledi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne (DHMİ) ait 80 dönümlük otel ve restoranın olduğu kampın, vakfa yıllık 127 bin lira bedelle vakfa tahsis edildiğini ifade eden CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Türgev ve Ensar Vakfı'nın AKP'nin imar çetesi ve rantiyenin merkezi olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı ve bakanların çocuklarının akrabalarının bu vakıflarda yer aldığını ve tüm kamu mallarının bu vakıflara peşkeş çekildiğini kaydeden Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a armağan edildiği öne sürülen Urla Hacılar Koyu'ndaki villaların hemen yan koyundaki tesislerin de Ensar Vakfı'na verilmesine izin vermeyeceklerini ifade etti.
 
AKP Hükümeti'nin imar yolsuzluklarının Ekonomi'den Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan'ın katıldığı bir programda dile getirildiğini de ileri süren CHP'nin Gençlik Kolları Genel Başkanı Yıldız, “Bu vakıflar üzerinden çok işler yapıldı. İmar projesi adı altında çok şeyler değiştirildi. Urla Zeytineli Köyü AKP'nin İzmir'deki yeni rant alanıdır. Sanmasınlar ki CHP gençliği onların teneke TOMA'larından korkacak. Baskılar karşısında geri adım atacak. 17 – 25 Aralık yolsuzluklarına karışanlarının da, bunu kapatan yargı mensuplarını da halkın önünde hesap vermesi için sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.
 
CHP Parti Meclisi üyesi Elfin Tataroğlu da, ülkede yolsuzluk zinciri oluşturduğunu, Urla'daki tesisin de Ensar Vakfı'na bu zincirin bir halkası olarak eklendiğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2014, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER