banner9

CHP'li Çıray'dan Hastanelere İnceleme

CHP İzmir Milletvekili ve Sağlık Bakanlığı eski müsteşarlarından Aytun Çıray sabah erken saatlerde hastanelerde inceleme yaptı.

CHP'li Çıray'dan Hastanelere İnceleme
 
Doktor olan Milletvekili Aytun Çıray kendisine ulaşan şikayetleri değerlendirmek için İzmir’deki sağlık merkezlerinde, bazı büyük hastanelerin acil servis ve polikliniklerinde incelemelerde bulundu. Çıray, yoğun kalabalık ve uzun kuyruklara dikkat çekti. Çıray hastaların şikayetlerinden bunaldığını, bir insan ve hekim olarak tablonun kendisini çok üzdüğünü anlattı. Aytun Çıray, “Özellikle üniversite hastanelerinde büyük yığılma olmuş. Gezdiğim hastanelerin birinde 200 kişilik laboratuar bekleme salonunda tahlil yaptırmak için bekleyenlerin sayısı bini geçmişti. Nefes darlığı çekenler fenalık geçiriyordu. Kapatılan bazı sağlık kuruluşlarının hastalarının da çevre hastanelere dağılması acil servislerde izdiham yaratmış. Telefonla randevu almak paralı olduğu için maddi durumu bozuk olan sabah namazında sıra almak için kuyruklar oluşturmuşlar. Aciller dışında ameliyat ve tetkikler için uzun sürelere randevu veriliyor. Hastalar perişan sağlık personeli yılgın" dedi.
 
Hükümetin sırf şehir Hastanelerine kâr ettirmek için yeni sağlık kuruluşları yapmakta çok geciktiğini önesüren Çıray, “Dört kişilik koğuşları çaresizlikten altı kişiye çıkaran hastane gördüm. Bu durum hastalar açısından çok riskli. Hastane enfeksiyonlarında artışlar olmaya başlamış. Devlet hastanelerinde günlerce ameliyat sırası beklemek istemeyen hastalar ise gittikleri özel hastanelerde inanılmaz katkı payı ile karşılaşıyorlar. Cepten sağlık harcamalarında yüzde elli artış var. Bu konularda hükümeti hızla tedbir almaya davet ediyor yeni sağlık kuruluşlarının acilen yapılmasını bekliyorum" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2016, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER