CHP'li Adaylar Denizcileri Dinledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP İzmir 1. bölge milletvekili adayı Selin Sayek Böke ve CHP İzmir 1. bölge milletvekili adayı avukat Murat Bakan, Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi yönetim kurulu ile bir araya geldi.

CHP'li Adaylar Denizcileri Dinledi
Ziyarette denizciliğin önemine dikkat çekerek, sektörün sorunlarını yaptıkları sunumla aktaran DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri, “Size denizciliği anlatalım, gönüllü elçileriniz olalım. Bizler buradayız ve üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Lütfen bizi mecliste temsil edin. Denizin ve denizciliğin temsilcisi olun" dedi. Yapılan sunumda, denizciliğin global durumu, ihtisas gümrükleri, liman yatırımları, tersaneler, kıyı tesisi sorunları, lojistik gibi pek çok konuya değinildi. Yönetim kurulu, ’Büyük İzmir Limanı, ’İzmir’de tekne imalatı’ gibi çeşitli projeleri de anlatarak hayata geçebilmesi için destek istedi.
 
Yapılan sunumla ilgili notlarını alan ve odayla beraber çalışma yürütmeye her zaman açık olduğunu ifade eden Selin Sayek Böke, “Sunumda anlatılan bütün konuları önemsiyor ve sahipleniyoruz. Bu Türkiye meselesi. Merkez Türkiye Projesi de tam olarak bu; tüm bunların birbirine bağlanarak çözümlenmesi. Ben ve Murat vekilim Ankara’da mecliste sözcülüğünüzü yapacağız. Bunun için karşılıklı iletişim halinde olalım ve beraber üzerimize düşeni yapalım" diye konuştu. Seçimlerle ilgili kısa bir değerlendirme de yapan Böke, koalisyonun neden kurulamadığını anlattı. Türkiye’nin ekonomik istikrarı için öncelikle siyasal istikrarının olması gerektiğini ve bunun da CHP iktidarında sağlanacağının altını çizen Böke, “Türkiye’nin potansiyeli çok yüksek, asla karanlık görmeyelim. Şu an kavgadan çok birlikte iş yapmaya ihtiyacımız var. Milli irade, tek kişinin iradesine sıkıştırıldı. Biz, üzerimize düşeni yapacağız" dedi.
 
Türkiye’de denizcilik sektörünün olması gerektiği yerde olmadığını söyleyen Murat Bakan da, “Tüm bu sorunların çözümü, projelerin geliştirilmesi ve denizciliğin ilerlemesi için parlamentoda üzerimize düşeni yapmaya hazırız" dedi. Odanın, İzmir’i bütünsel bir liman olarak gören ve limanlar kenti yapacak yaklaşımını benimsediğini ifade eden Bakan “Denizcilikteki bürokrasiyi azaltmak için çaba sarfedeceğiz. İktidarımızda bir kamu yatırımı olarak İzmir limanına kruvaziyerler için yapılması gerekenlerin takipçisi olacağız. Ayrıca İzmir Limanı için İzmir Büyükşehir Belediyemizin ’Büyük Körfez Projesi’nin gerçekleşmesi noktasında yerel yönetime gereken desteği de sağlayacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER