CHP'den Siyah Çelenk Eylemi!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl başkanlığı yolsuzluk soruşturmalarına tepki için Bayraklı'daki adliye binası önünde siyah çelenk bıraktı. Eylemde konuşan İzmir İl Başkanı Ali Engin, AK Parti İzmir milletvekili Binali Yıldırım'a yolsuzluk göndermesinde bulundu.

GÖKDENİZ ENGİN/BENTV
 
CHP il başkanlıklarınca, İstanbul merkezli 17 Aralık soruşturmasına ilişkin, adliye binalarına ve illerdeki adalet saraylarına siyah çelenk bırakılarak eylem yapıldı. CHP İzmir İl başkanlığıda Bayraklı'daki adliye binasına siyah çelenk bıraktı. 
 
Çelenk'in üzerinde 'adaletin kara günü' yazısı dikkat çekerken, eyleme katılan CHP Karabağlar ve Balçova ilçe örgütlerinin ellerindeki dövizlerinin üzerinde 'Yeni Türkiye çalmak bedava' 'Sümeyye geldi mi' şeklinde ifadeler kullanıldı.
 
Eyleme CHP İzmir milletvekilleri Aytun Çıray, Musa Çam, Mustafa Moroğlu, Hülya Güven, Alaattin Yüksel, belediye başkanları yöneticiler ve partililer katıldı. 
 
Eylem öncesi bir konuşma yapan CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, ''Haziran'da ki seçimlerde ülkemizi AK Parti zihniyetinden kurtaracağız.Bugün malesef yargı tarihimizin kara bir günü kara bir lekesi. 81 ilimizde CHP örgütleri tüm adliyelere çelenk koyarak yolsuzlukları yargı fezlekelerini unutturmak gündemden çıkarmak için yapılan çabaları kamuoyu gündemine getirmek takipçisi olmak ve şiddetle nefretle kınadığımızı ifade etmek için burdayız.Türkiye Cumhuriyetinin en büyük yolsuzluk operasyonu iLe Aralık ayında karşı karşıya kaldık.İzmir'de  Binali yıldırım'ın bacanağı Bakanlık bürokratları ile ilgili büyük bir soruşturma vardı deliller vardı. Cumhuriyet başsavcısının hazırladğı fezlekelinin Vali baskısı ile kaldırıldığını biliyorum. Emniyet görevlilerimizin arkasındayız sonuna kadar gitmeliler destekçileri olacağız. Türkiye'nin yurt dışında itibarı düşürüldü. Bu kara leke ile yola devam edemeyiz. Türkiye Tayyip Erdoğan gibi yolsuzluğa bulaşmış bir Cumhurbaşkanı ile yola devam etmemeli edemez arkadaşlar'' diye konuştu.
 
Ardından İl Başkanı Engin ve partililer siyah çelengi adliye binası önüne bıraktılar.  
 
 
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2014, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER