CHP'den Ortak Hedef Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Yönetim Kurulu, İzmir’in 30 ilçesini kapsayan Ortak Hedef toplantıları kapsamında, CHP Bornova ilçe örgütüyle bir araya geldi.

CHP'den Ortak Hedef Toplantısı
 
Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar’ın ev sahipliği yaptığı ziyarete, CHP Parti Meclisi üyesi Mustafa Moroğlu ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da katıldı. CHP İlçe Başkanı Kavalar, "Ülke olarak zor günlerde geçiyoruz. Terör denen belayı başımıza yeniden musallat eden, PKK terör örgütü ve ona bu zemini hazırlayan AKP iktidarı yüzünden her gün yeni şehitler veriyor, yeni acılar yaşıyoruz. Bu anlamda CHP İzmir İl Başkanlığımız çok yerinde ve anlamlı bir hareketle ’AKP iktidarı hakkında, teröre yardım ve yataklıktan suç duyurusunda bulundu. Biz de, ilçe örgütü olarak benzer bir suç duyurusunu önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz" dedi.
 
"ÜLKE YANGIN YERİ, MUKTEDİR KOLTUK DERDİNDE"
 
CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel de, parti içi birlik ve Mustafa Kemal Atatürk’ün "Yurtta Barış Dünyada Barış" sözüne vurgu yaparak şunları söyledi:
 
"Bornova İzmir’de en güçlü olduğumuz, halkımızın bize en çok destek verdiği ilçelerimizden birisi. Bu yıllardır böyle. Demek ki, insanlarımıza söylem ve eylemlerimizle samimi, yerel hizmetlerimizle de memnunluk verici bir duruş sergilemişiz. İşte bu başarılar için önce kendi aramızda birliği, barışı sağlamamız gerekiyor. Yan yana yürüdüğümüz yoldaşlarımızdan emin olmamız gerekiyor, AKP ile mücadele ederken, Türkiye’yi onların adaletsizliğinden, yolsuzluklarından baskılarından, diktatörlüğe özenen yönetimlerinden ve teröre ortam hazırlayan, insanlarımızı öldüren politikalarından kurtarmaya çalışırken tek yumruk olmalıyız. İl kongremizden sonra hep bu mesajları verdik, çalışmalarımızı bu yönde yaptık. Şimdi gelinen bu birlik ve uyum içindeki ortamımızdan çok memnunuz. Zaten Türkiye yangın yerine dönmüşken, kimse bizden AKP iktidarı ve muktedir gibi koltuk derdine düşmemizi beklemesin."
 
"CHP Türkiye’yi nasıl yönetecek" diye soranlara Bornova ve İzmir’i göstermenin yeterli olduğunu söyleyen Yüksel, "Ama bizim derdimiz, sadece İzmir değil. Bizim derdimiz, Türkiye’nin huzuru, cumhuriyet ilkelerine, sosyal demokrat değerlere göre yönetilmesi. Türkiye’de her gün patlayan, bu ülkede birlik içinde yaşayan herkesi, Türk, Kürt, Çerkez, Laz, Müslüman, Hıristiyan demeden hedef alan bombaların susması, insanlarımızın artık ölmemesi. CHP her zaman barışı, kardeşliği, huzuru sağlamak için çalışmış, bugün de bu tavrını açıkça ortaya koyan tek kurumdur. Biz karnımızdan konuşmuyoruz. Açıkça terörü lanetlemekle yetinmiyor, buna sebep olan ve ortam hazırlayan AKP’yi de istifaya çağırıyoruz. AKP iktidarının, Oslo’da, Dolmabahçe’de, Habur’da PKK’ya şirin görünmek için yaptıklarını bilmeyen yok zaten. Onun için bugün, terörü kınamalarına, milletimize attıkları birlik, barış nutuklarına kimse inanmıyor. Hatta bence kendileri de inanmıyorlar ama suçlarını da kabul etmek istemiyorlar.Gerçektende bugün CHP’den büyük bir beklenti var. Halk bu iktidarın çıkarı için terör örgütleriyle bile işbirliği yapacağını gördü. 7 Haziran seçimleri sonrası, tek başına iktidar olmak için ülkeyi nasıl bir yalnızlığa, karanlığa ve terör bataklığına çektiğine milletimiz şahit oldu. Bizlerde artık bu işbirliği iyice ayyuka çıkınca, AKP’lilerin kendileri bu itirafları yapınca ve belgeler yayınlanınca bizlerde harekete geçtik ve AKP iktidarı, dönemin başbakanı bugünün muktediri, dönemin dışişleri bakanı bugünün başbakanı ve bakanla hakkında "Teröre Yardım ve Yataklık" yaptıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduk" dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER