CHP'den Fasulyeli Eylem

Türk mutfağının vazgeçilmez yemeği kuru fasulyenin kilosu 12 liraya çıktı. Vatandaş kuru fasulye yiyemez oldu. CHP İzmir il başkanlığı da, Kocaeli milletvekili Hurşit Güneş’in katılımı ile Konak’ta kuru fasulye dağıttı. Fasulye dağıtılan eyleme vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Cumhuriyet Halk partisi İzmir il başkanlığı ve gençlik kolları, CHP Kocaeli milletvekili ve parti meclisi üyesi Hurşit Güneş’in katılımı ile Gıda ürünlerinde ki fahiş zamları protesto etmek amacıyla Konak kemeraltı girişinde bir eylem gerçekleştirdi.

Eylemde vatandaşlara kuru fasulye ikram edildi. Eyleme CHP Konak gençlik kolları, il başkanı Ali Engin ve CHP Kocaeli milletvekili Hurşit Güneş katıldı.

Eylemde konuşan Güneş, ‘’ kuru fasulyenin kilosu 12 lira oldu. Türk geleneksel sofralarının vazgeçilmez gıdası kuru fasulye etten pahalı hale geldi hale bakın’’ diye konuştu.

Cumhuriyet Halk partisi Konak ile gençlik kolları örgüt işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Soner Özer, ‘’Gelen bütün zamları protesto etmek adına kuru fasulyeli bir eylem yaptık’’ dedi.

Fasulye sırasına girip kilosu 12 lira olan fasulyeden almak isteyen İzmirli vatandaşlarda fasulye yiyemez hale geldiklerini fasulyenin kilosunun çok pahalı olduğunu ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2014, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER