banner9

CHP'de Kadın Rekabeti

İzmir’de CHP’li kadınlar cumartesi günü il başkanlarını seçecek. Üç adayın girdiği yarış çetin geçecek. Adaylardan Nurşen Balcı Karşıyaka, Tansel Namlıses Bayraklı belediyelerinin açık desteği ile yola çıkarken 1 Kasım’da 2. bölge 13. sıradan milletvekili adayı olan Sibel Parmaksız tarafsızlığı ile dikkat çekiyor.

CHP'de Kadın Rekabeti
 
Cumartesi günü Kültürpark İzmir Sanat’ta yapılacak CHP Kadın Kolları İzmir İl Kongresi’nde Nurşen Balcı, Tansel Namlıses ve Sibel Parmaksız yarışacak.
 
Divan başkanlığını CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok’un yapacağı seçimde 304 kadın delege oy kullanacak. Karabağlar 30, Karşıyaka 30, Bornova 28, Buca 28, Bayraklı 20 delegesi ile oy potansiyeli yüksek ilçeler. Adaylardan Nurşen Balcı Karşıyaka Belediyesi’nin açık desteği ile yola çıktı.
 
İki dönemdir Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi olan Balcı’ya Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Düriye Taş da destek veriyor. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın açık desteği ile aday olan Tansel Namlıses aynı zamanda Bayraklı Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı. CHP Kadın Kolları eski İzmir İl Başkanı Özgün Utku’nun da desteğini alan Namlıses’e Taş da destek veriyor.
 
Düriye Taş, CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı’na aday olmaya hazırlandığı için denge siyaseti izliyor. İzmir’de 1 Kasım seçimlerinde 2. bölge 13. sıradan milletvekili adayı olan Sibel Parmaksız bir belediyenin açık desteğini almış değil. Parmaksız delege olduğu için Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ı makamında ziyaret etti. CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nın ’7 ayda 7 bölge’ çalışmasını hazırlayan parti eğitmeni Parmaksız, "kadın gibi kadınlar geliyor" sloganı ile yola çıktı.
Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2016, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER