banner10

CHP'de 'İnce' Ayar

CHP MYK'da Tuncay Özkan'ın görevlendirilmesi kulisleri hareketlendirdi.

CHP'de 'İnce' Ayar

Burak Cilasun / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 36. Olağan Kurultay ile birlikte yeni PM'nin belirlenmesinin ardından oluşturulan MYK'da İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın yer alması kulisleri bir anda hareketlendirdi. 

3-4 Şubat'ta gerçekleştirilen Kurultay'da, CHP İzmir Kongresi'nde Deniz Yücel'e destek vermeyen hiçbir delegenin Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesinde yer almayışı ve karşı cephede yer alan mevcut MYK üyelerinden yalnızca Zeynep Altıok'un anahtar listede yer alması İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kurultay zaferi olarak yorumlanırken, MYK'da yaşanan son gelişmeyse oldukça dikkat çekiciydi. Kocaoğlu ile ilişkisinin oldukça limoni olduğu bilinen CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın MYK'ya alınması 'Bu mesaj kime?' sorusunu gündeme getirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu hamlesi kulislerde 'Denge politikası' olarak değerlendirilirken, 2019 yolunda bundan sonra yaşanacaklar merak konusu. 

Kocaoğlu ve Özkan gerilimi

Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesinde yer almayışına hatta Muharrem İnce'nin listesinde olmasına rağmen listeyi delerek PM'ye giren CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu''nun ilişkisindeki gerilim hatırlanacağı gibi 2015 yılındaki CHP İzmir İl Kongresi'nde adeta zirve yapmıştı. Kocaoğlu yaptığı konuşmasında kontenjandan gelen milletvekillerinin kongrede söz sahibi olamayacağını söylerken, Tuncay Özkan da kendisine söz sırası geldiğinde "Siz de atanmışsınız" diyerek Kocaoğlu'na yüklenmiş, Kocaoğlu'na yakın isimler Tuncay Özkan'ı kürsüden indirmek için sahneye yürüyünce arbede yaşanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2018, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER