CHP'de İlk Aday Serter

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, eşi Huriye ve oğlu Yağız ile birlikte düzenlediği basın toplantısında 20 Aralık’ta yapılacak İzmir İl Kongresi için yeniden aday olduğunu açıkladı. Serter, “Siyasette bir işi yarım bırakmak bize yakışmaz. Dik duracağız sözü pek olacağız adam gibi adam olacağız" dedi.

CHP'de İlk Aday Serter
 
İzmir’de 9 Ocak 2014 tarihinde göreve atanan CHP İl Başkanı Bedri Serter, görev süresinin 117inci ayında partisinde düzenlediği basın toplantısında 20 Aralık’ta yapılacak İl Kongresi için aday oldu. İzmir’de 22 ilçe belediye başkanını davet gitmiş olmasına rağmen sadece Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un katılması dikkat çekti. 30 ilçe başkanından Bayındır, Kemalpaşa, Selçuk, Torbalı, Dikili ve Bergama ilçe başkanları katıldı. İl yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Serter, “Türkiye’de bölücülere faşistlere, karanlıktan beslenen diktatör bozuntularına hadlerini bildirmiş olan CHP’dir. CHP yandaş olmak için eğilip bükülenlerin değil, yoldaş olmak için canını ortaya koyanların partisidir. CHP haram yiyenlerin, tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını ayakkabı kutularına dolduranların değil, bir dilim ekmeğini paylaşanların partisidir. Bu süreçte çok önemli üç seçim yaşadık. Yıllar sonra önseçim yaptık. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerini yaşadık. İl örgütlerimiz çok çalıştı ama İzmir örgütü gibi canla başla çalışan, geceyi gündüze katıp kapı kapı dolaşan başka bir örgüt olduğunu sanmıyorum. İzmir’de açık ara birinci parti olmamız örgüt olarak nasıl çalıştığımızın göstergesidir. 12 vekil sayımızı 14’e çıkararak başarımızı taçlandırdık. Bu çalışmalarda hep beraber gördük ki kendi içimizde enerjimizi tüketmediğimiz sürece yakalayamayacağımız başarı yoktur. Saygı ve sevgimizin varlığını pekiştirmek örgütümüzün dirliğini kalıcı kılarak tek yumruk olduğumuz sürece yakalayamayacağımız başarı yoktur. Benim için adamcılık, ekipçilik, şuculuk buculuk hiç olmadı. Sizlere söz veriyorum, bundan sonra da hiç olmayacak. Ben gücümü sizlerden aldım. Yaptığım her işte partimi yüceltmek için emek harcadım. Hiç yalnız yürümedim. Örgütün her kademesinden hep destek gördüm. İzmir örgütü beni ve yönetimimi hiç yalnız bırakmadı. Size hiç yalan söylemediğim için karşınızdayım. Dik duran, sözü pek olan sadece örgütün emrindeki adam olarak CHP adaylığımı büyük bir gururla açıklıyor kendimi örgüte emanet ediyorum" dedi.
 
SINIRLI DESTEK
 
CHP İzmir İl Başkanı Serter, olası rakipleri için “Doğaldır, CHP’de siyaset yapmak zordur. Bu siyasi arenada siyaset yapıp bu yolda bu işi yarım bırakmak bize yakışmaz. Dik duracağız, sözü pek olacağız. Adam gibi adam olacağız" diye konuştu. Serter, belediye başkanları ve ilçe başkanlarının adaylık açıklamasına katılımının sınırlı olmasını tarafsızlıkla açıkladı ve "CHP’den seçilen belediye başkanlarını hepsi CHP’nin ferdidir. İlçe seçimlerinde oy kullanma hakları olduğu gibi taraf da olabilirler. Bunu yadırgamamak lazım. Her şeyin sınırı olması gerekir. Hepsi, ilçe ve belediye bakanları sınırlarını koruduğu için yoklar" dedi.
 
Toplantıya katılanlara karanfil dağıtıldı.
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2015, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER