CHP'de Gündem, Gençlik ve Sandık

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir ilçe başkanları ve İl yönetim kurulu üyeleri Torbalı’da yapılan toplantıyla bir araya geldi. Toplantının açılış bölümüne, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’da katıldı.

CHP'de Gündem, Gençlik ve Sandık
CHP İzmir il başkanlığının her ay farklı ilçelerde gerçekleştirdiği ilçe başkanları toplantısının son adresi Torbalı oldu. Gençlik kolları ve Sandık örgütlenmesi gündemleriyle toplanan ilçe başkanları toplantısının açılış konuşmasını, CHP Torbalı ilçe başkanı Faruk Akpınar yaptı
 
Torbalı’da Bir Tezgahla Karşı Karşıyayız.
 
Akpınar, toplantının ilçelerinde yapılmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek , Torbalı belediye başkanı üzerinden kurulmaya çalışılan bir tezgahla karşı karşıya kaldıklarını belirterek “Biz bu tezgahları aşarız.Önümüzdeki seçimlerde koyduğumuz yüzde 60 lık hedef vardı. Göreceksiniz bu hukuksuzluk ve adaletsizlikten sonra en az yüzde 70 oyla kazanacağımıza inanıyoruz” dedi.
 
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’da kısa bir konuşma yaparak, “Tüm ilçe başkanlarımıza ve il yöneticilerimize hoş geldiniz diyorum. Yaptıklarımız belli. İnanıyoruz ki halkımız gerçekleri görüyor. Partimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz” dedi
 
Engin, Vatandaşın Parasıyla Ucuz Kahramanlık Yapılmaz
Her ay bu toplantıları farklı ilçelerde yaptıklarını ve bunu devam ettireceklerini belirten CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin konuşmasının başında genel bir değerlendirme yaparak, Ak partiyi eleştirdi. Engin şunları söyledi.
 
Başbakan kendisi Suriye’den gelen mülteciler bu yıl 2 milyar liranın harcandığını açıkladı. İhtiyacı olan, zorda olan insanlara elbette yardım etmek güzel ve çok insani ama bu insanların ülkelerini karıştırarak ülkemize gelecek mülteci sayısını arttırmak hangi aklın ürünü merak ediyoruz. Suriye deki iç savaşa biz neden tek başımıza müdahil oluyoruz. Hangi ciddi yönetilen ülke tek başına kahramanlığa kalkışır. Kendi hırslarıyla, mantıktan ve ortak akıldan yoksun olan devlet adamları sayesinde Türkiye tüm dünyada savaş çığırtkanı olarak tanındı. Bu işin konuşulacağı, tartışılacağı ve kararın verileceği yer Birleşmiş Milletlerdir. Ama Sayın Başbakan olayı öyle abarttı, öylesine bir krallık sevdası içindeki BM’yi bile tanımıyor. Sonrada 2 milyar lira zar zor geçinen vatandaşımızın cebinden çıkıp ucuz kahramanlığın maliyeti olarak hepimize fatura ediliyor. 2 milyar liraya ülkenin öğrenci yurdu sorununu tamamen çözerdik. Muhtaç olan insana kapılarımızda gönlümüzde açık ama bunun bir yöntemi ve uluslar arası kuralları vardır. Kimse vatandaşın cebi üzerinden kendisine paye çıkarmaya çalışmasın.
 
Gençlere Uyarı
 
Gündemlerinin en önemli maddesinin Gençlik kolları olduğunu ifade eden Ali Engin, Gençlerin partiye sağlaması gereken katkı konusunda eksik kaldıklarını ama artık buna müsaade etmeyeceklerini belirterek, partili gençlere uyarılarda bulundu. Engin sözlerini şöyle sürdürdü.
 
Gençlik örgütlenmesi oldukca önemli. İtici ve en dinamik gücümüz olması gerekiyor gençlik kollarımızın. Bu konuda bir eksikliğimiz vardı maalesef. Şimdi yeni bir İl Gençlik Kolları yönetimi oluşturuldu. Umuyoru ve inanıyorum ki yeni İl gençlik kollarımız çok daha iyi bir çalışmanın ve örgütlenmenin içinde olacaktır. Bir anda tüm sorunların çözümlenmesini beklemiyoruz elbette ama her geçen gün daha iyiye gitmesi şartını gençlerimize koyduk Bazı ilçelerimizde gençlik kollarımız yok bazılarında var ama çalışma yok. İl Gençlik kolu başkanımız İbrahim güveniyoruz. Artık geçmiş sorunlarla uğraşmaya vaktimiz yok, gençlik kollarımızı daha yakından takip etmeye başladık ve gereken uyarıları anında yapacağız. Ben dahil, çalışmayan kim olursa olsun partinin önünün tıkanmasına izin veremeyiz.
 
Eşlerimizden Fırça Yiyoruz Ama Biz İstedik
 
Engin Sandık örgütlenmesi konusunda iyi durumda olduklarını ama daha alınması gereken çok yol olduğunu belirterek şunları ifade etti
 
Bu konu her ilçe başkanları toplantımızın gündem maddesi çünkü en önemli seçim gündemimiz. Bunu sık sık konuşuyor ve denetlemelerde bulunuyoruz. Görünen o ki iyi yoldayız ve diğer illerden çok daha organize çalışıyoruz. Elbette seçime kadar bu konuda daha çok çalışmamız ve tüm örgütlenmeyi tamamlamamız gerek. Örgüt başkanları olarak yoğun bir tempoda çalıştığınızı görüyorum. Hepimizin daha da yoğun çalışmaya hazır olmamız lazım. Kimse zorla bizin İL ya da ilçe başkanı yapmadı. Demek ki bu işi çok iyi yapmaktan başka şansımız yok. Yeni seçilen ilçe başkanlarımız çok iyi uyum sağladılar ve eksiksiz işleri yürütüyorlar hepsine teşekkür ediyorum.  Tüm ilçe başkanlarıma katıldığı için çok teşekkür ediyorum, bu yoğunlukta ailemize az zaman ayırıyoruz farkındayım ama eşlerimizden fırçada yesek bu işi biz istedik, biraz daha sabredeceğiz.
 
Toplantıda İlçe başkanları da söz alarak kendi ilçeleri ile ilgili bilgileri ve yapılan çalışmaları anlatırken, Belediye tarafından ilçede yapılan hizmetler ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilçede yaptığı açılışları gösteren bir slayt gösterildi.  
 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2013, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER