CHP'de Disipline Tedbir Kalktı

CHP İzmir İl Disiplin Kurulu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde aldığı kararla şaşırttı. CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Gürsul’un şiddet gördüğü gerekçesiyle il yönetimine şikayet dilekçesi verdiği yönetimin de oybirliği ile tedbirli olarak kesin ihraç istemliyle İl Disiplin Kurulu’na sevk ettiği CHP Balçova İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz hakkındaki tedbir kararı kaldırıldı. Bu karar, Eryılmaz’a 6 Aralık ilçe kongresinde yeniden adaylık yolunu açtı.

CHP'de Disipline Tedbir Kalktı
 
İzmir’de CHP il yönetiminin kadın gazeteciye yapılan sözlü şiddeti araştırmak için görevlendirdiği il yönetim kurulu üyesi Bahar Gürsul, kendisine de hakaret edildiği gerekçesiyle şikayet dilekçesi verdi. CHP Balçova İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz, tedbirli olarak kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edildi.
 
İl yönetimi, Eryılmaz’ı oybirliği ile tedbirli olarak kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk etti. Aynı toplantıda Çiğli EVKA-5 Mahallesi delege seçimlerinde İl Başkan Yardımcısı Kemal Kaygül’e fiziki ve sözlü saldırıda bulunduğu iddiasıyla Çiğli İlçe Eski Başkanı Ali Rıza Koçer de tedbirli olarak disipline sevk edildi.
 
CHP İzmir İl Disiplin Kurulu, Eryılmaz ve Koçer’in ihraç istemindeki tedbirin kaldırılmasını oyçokluğu ile kabul etti. Bu karar, Eryılmaz’a 6 Aralık ilçe kongresinde yeniden adaylık yolunu açtı.
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER