banner9

CHP'de Başkanlar Zirvesi

CHP İzmir İl Başkanlığı yarışında rekabet dört adayla yükselirken gözler kongrenin belirleyicisi durumundaki olan ilçe başkanlarına çevrildi. İlk toplantıdan sonuç alamayan ilçe başkanları 26 kişiyle bugün yeniden toplandı.

CHP'de Başkanlar Zirvesi
 
İzmir’de pazar günü yapılacak il kongresi öncesi ilçe başkanları hangi adaya destek vereceklerini belirlemek üzere ikinci toplantılarını yaptı. Uğur Mumcu Sosyal Tesisleri’ndeki toplantıya Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Konak İlçe Başkanı Şakir Başak, Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam, Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, Balçova İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz, Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran, Kemalpaşa İlçe Başkanı Ulviye Üreten, Urla İlçe Başkanı Bahri Yalaz, Çiğli İlçe Başkanı Zeynel Mertoğlu, Bayındır İlçe Başkanı Behzat Aydilek, Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz, Foça İlçe Başkanı Günal Biçer, Bergama İlçe Başkanı Ayşe Şimşek, Dikili İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şener, Karaburun İlçe Başkanı Bülent Cumcum, Selçuk İlçe Başkanı Hasan Uysal, Torbalı İlçe Başkanı İsmail Uygur, Seferihisar İlçe Başkanı İsmail Yetişkin, Menderes İlçe Başkanı Ahmet Pala, Kınık İlçe Başkanı İsmail Yılmaz katıldı. Konak ve Bayraklı ilçe başkanları toplantıdan AlaattinYüksel isminin güçlenmesine tepki göstererek, "Adı geçen isimleri tartışalım, dayatma ile isim belirlemeyelim. Saray’ın kapıkulu olmayın" deyince ortalık karıştı. Devam eden toplantının sonunda ilçe başkanlarının hangi adayı destekleyeceklerini açıklamaları bekleniyor.
 
"HER ŞEYİM HAZIR, ASLA ÇEKİLMEM"
 
Öte yandan CHP İzmir İl Başkan adayı olan Ülkümen Rodoplu, destek turunda bugün Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ve Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile görüştü. Rodoplu, "İl başkanlığına en hazır kişi benim. Ben aylardır örgütün içindeyim. Bu adaylığı kucağımda bulmadım ya da birilerinin zoruyla aday olmadım. Örgütün ilgisi ve desteği, parti emeğimin gücüyle göreve talibim. Projelerim, sloganlarım, konuşmam hazır. Sadece kongre sabahı giyeceğim kıyafeti düşünüyorum. Diğer adaylarla da görüşüyorum ve onlara ’biri çekilecekse o ben değilim çünkü ben aranızda en hazır olanım’ diyorum" diye konuştu.
 
DESTEK ARIYOR
 
CHP İzmir İl Başkanlığı’nı 11 aydır sürdüren ve göreve yeniden talip olan CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, delegeleri ziyaret ettiğini ve telefonla görüştüğünü belirterek, "Delege ile temasım sürüyor. Gelecekle ilgili fikirlerini almaya çalışıyorum. Önümüzdeki süreç CHP için çok önemli. Diğer aday arkadaşlarımızla da görüşmelerimiz sürüyor. Ancak adaylıktan çekilmem sözkonusu değil" dedi.
 
YÜKSEL’E 12 BAŞKANDAN DESTEK
 
CHP’de İzmir İl Başkanlığı seçiminde desteklenecek adayın belirleneceği toplantıya 26 ilçe başkanı katıldı. 12 ilçe başkanı Alaattin Yüksel, 3 ilçe başkanı Nevzat Kavalar, 11 ilçe başkanı ortak isim konusunda çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Gaziemir, Çiğli, Karabağlar, Kınık, Torbalı, Narlıdere, Güzelbahçe, Seferihisar, Menderes, Kemalpaşa, Karaburun ve Urla ilçe başkanları Alaattin Yüksel’e destek verirken Selçuk, Bayraklı, Konak ilçe başkanları Nevzat Kavalar’ı destekleyeceklerini açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER