CHP Konak'ta Kadın Kolları Görevden Alındı

İzmir’de CHP Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu (MYK) tarafından çalışmadıkları gerekçesi ile yönetimi ile birlikte görevden alınan CHP Konak İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Sezer, uyarı cezası yerine görevden alınmalarını "Darbe" olarak değerlendirdi.

CHP Konak'ta Kadın Kolları Görevden Alındı
 
CHP Kadın Kolları MYK tarafından yönetimi ile birlikte görevden alınan ve yerine emekli öğretmen Nurten Serhadbeyi atanan CHP Konak İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Sezer, yönetimi ile birlikte partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda basın toplantısı yaptı. CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel ve CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı’ya bilgi verilmeden alındığını belirten Sezer, “Parti Meclisi’mize tüzüğün 43-F maddesine göre beş gün içinde kararın iptali için itirazda bulunacağız. Bu yapılan darbe, 81 il ve ilçedeki örgütümüze yapılan darbedir" dedi. Sezer ve yönetimi, parti tüzüğünün 4-A maddesi gereğince uyarı cezası almaları gerektiğini ve görevden alınmalarının yanlışlık olduğunu savundu. CHP Konak İlçe Kadın Kolları Örgütü’ne antidemokratik bir tutum sergilendiğini ifade eden Sezer, şunları söyledi:
 
“CHP Kadın Kolları Genel Merkezi, CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak’ın talimatları ile parti tüzük ihlali yaparak atamalar yapmıştır. Haksız yere ‘çalışmıyor’ deyip çalışan kadın kolu başkanı ve yönetiminin görevden alınma kararının daha tebliğ edilmeden basında ve sosyal medyada yayınlanması ve atamalar tüzük ihlalidir. Adaletin tecelli edeceğinden eminiz. Bugün CHP Konak İlçe Kadın Kolları Başkanı ve yönetimine yapılan darbe, 81 il ve ilçedeki örgütümüze yapılan darbedir. CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak ile ben ve yönetim kurulumla olan disiplin soruşturması süreci devam etmektedir. Zaten bütün bu yapılan haksızlık ve komplolar bu süreci duyan Mehmet Şakir Başak’ın son çırpınışlarıdır."
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER