CHP Konak'ta Adaylık Yarışı Kızıştı

CHP İzmir’in Konak İlçesi’nde pazar günü bakan ve yönetimini seçecek. İlçe Başkanı Şakir Başak’a, Konak Belediye Meclis Üyesi Murat Erginci (41) rakip çıktı. Adı, il başkan adaylığı için geçen Konak’ta Erginci’ye destek veren Parti Meclisi eski Üyesi Hüseyin Saygılı, Başak’ın "Bu köçeklerle zeybeklerin mücadelesidir" sözüne tepki gösterdi.

CHP Konak'ta Adaylık Yarışı Kızıştı
CHP İzmir’in Konak İlçesi’nde pazar günü saat 11.00’de 416 delegenin katılımıyla ilçe kongresini yapacak. Kongrede İlçe Başkanı Şakir Başak’a, Konak Belediye Meclis Üyesi Murat Erginci rakip çıktı. Erginci, iki yıl önce yapılan kongrede de aday olmuş ancak kazanamamıştı. CHP İzmir İl Başkanlığı’na hazırlanan Parti Meclisi (PM) eski üyesi Hüseyin Saygılı’nın yanısıra eski Konak İlçe Başkanı Aytekin Tunus, milletvekili adayı Muhsin Kurt ve Aytekin Sözen’in destek verdiği öğrenildi. Saygılı, Başak’ın adaylık açıklamasında "Bu köçeklerle zeybeklerin mücadelesidir" sözüne tepki göstererek, "CHP’nin kültüründe böyle bir söz, söylenemez. Hangi gerekçeyle söyledi bilemiyoruz. Bizim 90 yıllık geleneğimizde bu ifade kabul edilemez. CHP içindeki yarışlar partiyi yücelten, kucaklayan ve yeni bir umudu yaratan tarzda olmalı. Yaralıyıcı ve incitici açıklamalar bizim üslubumuz olamaz. Bu yaklaşımı doğru bulmuyoruz" dedi.
 
"YÖNETİM GENÇLERDEN KADINLARDAN"
 
41 yaşında olan Murat Erginci, yönetimi kadın ve gençlerden oluşturacağını belirterek, "Partiyi kucaklayan ve bütün parti üyelerini ötekileştirmeden bazı kişisel değerleri, demokratik değer gibi sunmayan bir yapıyı oluşturmak istiyoruz. Daha genç, kadınların enerjisinden yararlanan bir çalışmayı hedefliyoruz. CHP’li belediyeleri yıpratmayan, tartışmaya açmayan bir anlayış içinde olacağız. Bu yarış içindeyiz. Konak çok önemli bir ilçe. Burada yaratacağımız olumlu bir hava partiye önemli katkılar sağlayacaktır. Açıklamalar sert gibi görülse Konak İlçe Başkanlığı seçiminde dostluk kazanacak. Hepsi partilimiz, seçim bayram havasında olacak" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER