banner9

CHP Karabağlar'da STK Buluşması

CHP Karabağlar İlçe Başkanlığı, demokratik kitle örgütü ve sivil toplum kuruluşlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

CHP Karabağlar'da STK Buluşması
Karabağlar Bahçem Kafe’de düzenlenen kahvaltılı toplantıya 42 demokratik kitle örgütü ve sivil toplum kuruluşunun başkanları ile yöneticileri katıldı. CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ecz. Ali İhsan Yıldız ve Yönetim Kurulunun organizasyonunda gerçekleştirilen toplantıda, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, İl yöneticileri ve belediye meclis üyeleri de hazır bulundu.
 
İlçe Başkanı Ecz. Ali İhsan Yıldız düzenledikleri toplantıyla, Karabağlar’da yapılacak çalışma ve hizmetlerin belediye ile ortak akıl çerçevesinde planlanması ve daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesinin amaçlandığını belirtti. Ali İhsan Yıldız, “Göreve geldiğimizde, ilçemizde katılımcı demokrasiyi hayata geçireceğimize söz vermiştik. Bu anlamada ilçemizde yaşayan vatandaşları, STK’ları ve demokratik kitle örgütlerini daha aktif olarak siyasete entegre edip, karar mekanizmaları içerisinde söz sahibi olmalarını sağlıyoruz. Öncelikle bu kurumlarla dayanışmayı sağladık şimdi ise katılımcı demokrasinin siyasi pratiği içerisinde birlikte çalışıyoruz" dedi.
 
CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel ise sosyal demokrat belediyelerin kentte yaşayan herkesin katılımını sağlayarak kararlar almasının kentte birlik beraberlik, barış ve hoşgörü sağlayacağını belirterek, "İzmir ve Karabağlar’da ve mutlu ve sağlıklı bir kent hepimizin hedefidir" dedi. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da, CHP’nin ilkeleri doğrultusunda şeffaf, katılımcı ve hesap verebilen belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerini ifade ederek, Karabağlar Belediyesi’nin yaptığı işleri, çalışmaları ve projelerini anlattı. Toplantı sonunda dernek başkanları öneri ve isteklerini aktararak, toplantıdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER