CHP Kadın Kolları'nda Yeni Yönetim Göreve Başladı

CHP Kadın Kolları’nda görev değişimi...

CHP Kadın Kolları'nda Yeni Yönetim Göreve Başladı
 
CHP İzmir Kadın Kolları’nda görevi eski başkan Nurhan Yanya’dan devralan yeni başkan Nurşen Balcı ve yönetimi görevine başladı. Balcı, seçimin salonda kaldığını, artık birlik ve beraberlikle mücadele edeceklerini söyledi.
 
CHP İzmir İl Kadın Kolları’nda seçimi kazanan Nurşen Balcı görevine başladı. İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda Balcı ve eski başkan Nurhan Yanya arasında sembolik devir teslim töreni yapıldı. Mart ayında atamayla başkanlığa atanan ve 9 ay bu görevi yürüten Nurhan Yanya devir teslim töreninde yaptığı konuşmada bazı arkadaşlarının kendisinin neden bu törene katıldığını sorduğunu söyledi. Yanya “Dediler ki ’9,5 ay boyunca çok büyük emeğiniz var. Çok çalıştınız. Ona rağmen Nurşen Balcı Başkanımızı sizi kurultay delegesi listesine almadılar. Bu arkadaşlarıma 9,5 ay boyuncu çok çalışmamız, iki genel bir yerel seçimi geçirdiğimiz konusunda katılıyorum. Ancak, koltuklarda, mevkilerde, makamlarda gözümüz yok. Birlik ve beraber olmaya ihtiyacımız var, Zaman mücadele zamanıdır. Bundan sonra başkanı ve yeni yönetimin yanında olmak, uyumlu çalışma zamanıdır" dedi.
 
NURHAN BAŞKAN LİSTEMDEN SON ANDA ÇIKTI
 
CHP İzmir Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı ise Nurhan Yanya’dan aldığı görevi başarıyla yapacağına inandığını söyledi. Yanya’nan kurultay delege listesiyle ilgili sözlerine üzüldüğünü belirten Balcı, “Nurhan Başkan benim kurultay delege listemde vardı. Ancak seçim salonunda yaşananlar nedeniyle listemden son anda çıkmıştır. Ama seçimin seçim salonunda kaldığını düşünüyorum. Bu nedenle konuyla ilgili başka yorum yapmak istemiyorum. Tüm aday arkadaşları yazmak mümkün değil. Ben de daha önce listelerde yeralmamıştım" dedi.
 
Balcı, günün birlik ve beraberlik günü olduğunu seçimin seçim salonlunda kaldığını yineleyerek, Ak parti iktidarına karşı elele mücadele günü olduğunu söyledi. Ak Parti İktidarı dönemindeki özellikle eğitim politikasını eleştiren Balcı özgür düşüncele gençler yerine itaat eden bir gençlik yetiştirilmenin hedeflendiğini söyledi. Mevcut iktidar döneminde kadın cinayetleri, aile içi şiddetin arttığını belirten Balcı “Kadınlar ikinci sınıf insan konumunda düşürüldü. Kadına şiddet bu iktidar döneminde bu kadar arttıysa nedene Ak Parti’nin kadın politikalarıdır" dedi. Kadın Kolları olarak ev ev dolaşarak halka yaşanan gerçeklere anlatacaklarını belirten Balcı CHP’yi iktidar yapmak amacıyla çalışacaklarını söyledi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER