banner9

CHP İzmir'den Kınama Gecikmedi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Artvin ziyareti sırasında, Şavşat ilçesi yakınlarında teröristler tarafından konvoyuna düzenlenen saldırı sonrasında, CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı.

CHP İzmir'den Kınama Gecikmedi
Güven, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: 
 
"Bu alçakça saldırı liderimize yönelik ilk saldırı değil. Onun doğruları söylemesinden, korkmadan demokrasiyi ve cumhuriyeti savunmasından, teröre taviz vermeyen tavrından rahatsız olan odaklar bilsin ki, o eğilip bükülen,kurşundan, roketten, tehditten korkup bildiği yoldan dönen bir lider değildir" dedi.
 
CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, "Bu saldırı liderimizin yaptığı uyarıların, işaret ettiği yanlışların ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor. Cumhuriyet Halk Partisinin lideri, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu' na yapılan bu alçakça saldırıyı ve bunu planlayanları kınıyoruz. Bu saldırılara ne liderimiz, ne de örgütümüz boyun eğmedi, eğmezde. Bu saldırıyı gerçekleştiren hainlerde, onların işbirlikçisi olan alçaklarda iyi bilsinler ki, Kılıçdaroğlu' na yönelen her saldırıda karşılarında CHP örgütünü ve Türk halkını bulacaklardır. Ülkesinin huzuru, demokrasinin korunması ve halkının hak ettiği şartlarda yaşaması için canını hiçe sayarak çalışan liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu'na ve konvoyda bulunan herkese, şahsım ve CHP İzmir İl örgütümüz adına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, açılan ilk ateşte yararlanan 3 askerimize acil şifalar diliyorum."
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2016, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER