CHP İzmir'den Afrin Operasyonu Desteği

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, TSK'nın Afrin'e başlattığı operasyonu olumlu buldu, bölgedeki terör unsurlarının temizlenmesini temenni etti.

CHP İzmir'den Afrin Operasyonu Desteği

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, TSK'nın sınır ötesi harekatı hakkında açıklamalar yaptı. Operasyonu olumlu bulan Yücel, "Türkiye Cumhuriyeti'nin sınır güvenliğinin sağlanması ve ulusal güvenliğimizin sağlanması açısından önemli ve anlamlı görüyoruz. Şuanda Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçiğimiz Türkiye sınırları dışında bir operasyona başlamış durumdadır. Aynı zamanda dün bir astsubayımız şehit oldu. Bugün de bir üst teğmenimizin şehit haberini aldık. Bunların artmaması bizim tek dileğimizdir. Mehmetçiğimizin en az zayiatla başka bir zayiat vermeden yurda dönmesini temelli ediyoruz. Suriye sınırının teröristlerden temizlenmesi en büyük hedefimiz ve temennimiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hava desteğinin şart olduğu yönündeki açıklaması sonrası Rus yetkilileriyle bir görüşme yapıldığının hatırlatılması üzerine Yücel, "Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun ana muhalefet partisi lideri olarak görüşleri hükümet tarafından dikkate alınmıştır. Bu operasyonun yönetilmesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin inisiyatif sahibi olması önemlidir. Dolayısıyla bu harekatın doğru bir şekilde amacına ulaşabilmesi için hava desteğinin olması da şarttır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER