banner51

'CHP İzmir'de MİT Yok'

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin Ben TV'ye özel açıklamalarda bulundu. Engin, Cumhuriyet Meydanı'nda yaşanan yayın krizine ilişkin eleştirilere yanıt verdi.

Burak Cilasun / Ben TV

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, partiye ve kendisine yönelik "107 ekran yayın" eleştirilerine yanıt verdi.Engin organizasyonun CHP İzmir İl Başkanlığına ait olmadığını söyledi.

"O etkinlikteki amaç İstanbul’daki büyük toplantıyla bağlantı kurmaktı. Biz bunu CHP İl Başkanlığı’nın içinde de yapabilirdik ama açık havada olsun dendi. Ayrıca şunu da söylemek isterim, bizim bilgimiz dışında bu organizasyon yapıldı. Canlı yayın bizim kurguladığımız bir şey değildi. Orada haberimiz oldu. Öyle bir hazırlığımız yoktu. Bize dendi özel bir firma bu işi yapacak. İl Örgütü olarak hazırladığımız bir şey değildi. Genel Başkan ile bağlantı olacağını ise bir gün önce öğrendim."

"İzmir'de MİT yok"

Kılıçdaroğlu’nun “MİT içinde CHP’yi karıştırmakla görevlendirilenler var.” sözüyle alevlenen MİT polemiğine ilişkin de Engin İzmir’de böyle bir sıkıntının olmadığını söyledi.

"CHP İzmir’de MİT üyelerinin olduğunu düşünmüyorum. Tabii ki AKP, AKP medyası, kurgu ve siyaset mühendisleri var İzmir’de. En ufak bir şeyi büyüterek yanlış ve yalan bir şekilde aktarıp manşetlere taşıyanların olduğunu biliyoruz. İzmir’de buna hizmet eden parti üyelerimiz de var. Onu da söyleyeyim. Ayrıca Rıza Bey tartışma konusu olan sözlerini  espri olarak söyledi. Yıllar önce Erdal İnönü de bir yerde yemek yiyeceği zaman garson ne yiyeceğini sorar. İnönü de “Biz birazdan birbirimizi yiyeceğiz.” yanıtını verir. Bu da aynı tarzda bir espridir. Bunu hemen iktidar alıp bizi karışık gibi göstermeye çalışıyor. Siyaset espriden bile yoksun hale geldi. Eskiden siyasette espri, karikatür ve fıkra vardı. Şimdiyse Tayyip Erdoğan ve AKP döneminde korku var, baskı var ve yasak var. "

"Ön seçim istiyoruz"

Engin ayrıca Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinde ön seçim talebini ileteceklerini belirtti ve kontenjan konusunun da abartılmaması gerektiğini söyledi.

"Bölge toplantısı olacak İzmir’de. Ben de bir konuşma yapacağım. İzmir Örgütü’nün taleplerini ileteceğiz. Ön seçimi İzmir olarak istiyoruz. Gittiğim her ilçe bunu istiyor. Ben de o toplantıda İzmir’deki örgütün başı olarak bunu Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na ileteceğim. Partimiz iktidar olacak ve tüm hazırlığımızı buna göre yapıyoruz. Parlamentoya gidecekler isimlerle ilgili kontenjana İzmir de dahil olabilir ama çok abartılmamasını isteyeceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER