CHP İzmir'de Kavalar Sesleri

CHP İzmir'de yaklaşan il kongresi öncesinde adayların çalışmaları sürüyor. Gerçekleştirilen son Bornova İlçe Kongresi'nde ilçe başkanlığı görevini kazanan Nevzat Kavalar'ın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da desteğiyle il başkanlığı görevinde de dümene geçmesi bekleniyor.

CHP İzmir'de Kavalar Sesleri

Burak Cilasun / Ben TV

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Ocak ayındaki kurultay öncesinde İzmir İl Örgütü, kendi seçimlerini tamamlamaya çalışıyor. Mahalle delege seçimleri ve ardından 30 ilçedeki ilçe başkanlığı yarışının ardından il için de yoğun bir kulis ve delege savaşı yaşanıyor.

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter'in sönük geçen yeniden adaylık açıklamasının ardından, adaylık için nabız yoklayan Dr. Ülkümen Rodoplu, Selim Utku Gümrükçü ve Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin'in çalışmaları sürerken, kulislerse "ağabey" formülünde birleşme sağlanacağını söylüyor. 

Parti içi kaynaklar geçtiğimiz hafta gerçekleşen CHP Bornova İlçe Kongresi'nden zaferle çıkan Nevzat Kavalar'ın, il başkanlığı görevini istediğini ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte başta Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ olmak üzere birçok ilçe belediye başkanının ve parti içindeki önemli ismin desteğiyle birlikte il başkanlığı için çok kısa süre içinde  adaylığını açıklayacağını belirtiyor.

Öte yandan Kavalar'ın devreye girmesi parti içindeki adaylık dengelerini de değiştireceğe benziyor. Adaylık için nabız yoklayan bazı isimlerin, Kavalar'ın il yönetim listesinde olabileceği de gelen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2015, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER