CHP İzmir'de '8 İlçe' Alarmı!

Yerel seçime İzmir'in 30 ilçesinden 29'unun başkanlığını elinde bulundurarak giren, ancak seçim sonrası altısını AK Parti'ye ikisini de MHP'ye kaptırarak, 22 ilçeye düşen CHP, kaybettiği yerlere kıymet verecek. Sekiz ilçede örgüt motive edilecek, genel başkan yardımcıları gidecek, belediye yakın takibe alınacak.

CHP İzmir'de '8 İlçe' Alarmı!
CHP İzmir'de genel seçim stratejisini, kaybettiği sekiz ilçe üzerine kurdu. 2009 yılında kazandığı Kemalpaşa, Menderes, Selçuk, Torbalı, Ödemiş ve Kınık'ı son yerel seçimde AK Parti'ye, Kiraz ve Aliağa'yı da MHP'ye kaptıran CHP, gelecek Haziran ayında yapılacak genel seçim öncesi bu ilçelerde çalışmaya başladı.
 
CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, şunları söyledi: "Kaybettiğimiz sekiz ilçeye odaklanacağız. Hem örgütsel hem de yerel sorunlar anlamında. Bazı ilçelerde yönetim değişecek. Selçuk'ta, Kemalpaşa'da kongre yapacağız. Partilimiz motive edilecek. Örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'ün katılımıyla Menderes'te çoğunluğu AKP'lilerden oluşan toplu kayıt törenine hazırlanıyoruz. İktidar yerelden başlar. İzmir'de kalenin her suruna bayrağımızı dikeceğiz. Partilimizde o inanç ve coşku var. Bunu daha da artıracağız. Sekiz ilçede partililerimiz, 'Bugün seçim olsa CHP kazanır' diyor. Vatandaş, altı ayda ilçe belediyelerinden hizmet alamadığını gördü."
 
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER