CHP İzmir Sandık Başına Gitti

Tüm Türkiye'de olduğu gibi seçim heyecanı İzmir'de de devam ediyor. CHP İzmir'de milletvekili adayları ve ilçe belediye başkanları sandık başına gitti, oylarını kullanıp mesaj verdi.

CHP İzmir Milletvekili ve vekil adayı Selin Sayek Böke, sabah erken saatte Konak İlçesi’ndeki İzmir Atatürk Lisesi’ne gelerek oyunu kullandı. Dedesi Ali Tekeşin’in mezun olduğu lisede oy kullandığı için heyecanlı olduğu belirten Böke şunları söyledi:
 
 
"Türkiye tarihi açısından önem taşıyan bir seçimde, kendi açımdan da dedemin mezun olduğu lisede oy kullanmaktan heyecan duyuyorum. Hep beraber özgürlük ve demokrasi için oyumuzun kıymetini bilelim. Sandık başına gelen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye demokrasisi bu oylarla güçleniyor. Türkiye’nin hep birlikte kazandığı bir seçim olsun."
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili ve 1. Bölge milletvekili adayı Musa Çam, oyunu Nevvar Salih İşgören Turizm Otelcilik Meslek Yüksek Okulu’nda 1317 No’lu sandıkta kullandı.
 
CHP’li Çam yaptığı açıklamada 1 Kasım tarihinin önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “1 Kasım Türkiye Cumhuriyeti tarihinde kurtuluş yolunda, aydınlanma yolunda en önemli adımın atıldığı, Saltanatın kaldırıldığı tarihtir. 1922 yılından beri Atatürk’ün devrimleri ışığında hep daha ileriye, çağdaşlaşmaya, aydınlanmaya doğru yürüdük. Bundan sonra da bu yolu tıkamaya, geriye götürmeye, saray özentiliği yapmaya çalışanlara en büyük dersi yurttaşımın vereceğini biliyorum. Verdiğimiz her bir oy hepimiz için umutlara, barışa ve kardeşliğe yol olsun.”
 
 
CHP İzmir 2. bölge Milletvekili ve adayı Kamil Okyay Sındır, oyunu doğup büyüdüğü Bornova’da Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi’nde 1224 nolu sandıkta kullandı.
 
“BABAOCAĞINDA ‘MÜHRÜ’ BASTI!”
 
CHP İzmir Milletvekili ve adayı Sındır, Bornova’da evinin yakınında yer alan ve yürüyerek geldiği Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi’nde oyunu kullandı. Oy kullanmaya eşi Rana, çocukları İdil ve Cem ile birlikte gelen Sındır, oy kullanmak için okulda bulunan hemşerileri tarafından alkışlarla karşılandı.  Hemşerileri ile sohbet ettikten sonra okulda bulunan tüm sandıkları gezen ve görevlilerinin tek tek elini sıkan, kolay gelsin dileklerini ileten Sındır, “1 Kasım seçimlerinin barış ve huzur içinde geçmesini dilerim. Ulusumuz, Türkiye’miz ve İzmir’imiz için hayırlı olsun” dedi.
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, genel seçimler dolayısıyla Şemikler İlkokulu'nda oyunu kullandı.
 
AİLECE OY KULLANDILAR
 
Sandık başına eşi Zehra Akpınar ve oğlu Kenan Akpınar'la birlikte gelen Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar; okuldaki diğer sandıkları da gezerek görevlilere ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti. Başkan Akpınar, diğer okulları da ziyaret ederek, oy kullanan Karşıyakalılarla sohbet etme şansı da buldu.
 
 
BAŞKAN BATUR OYUNU KULLANDI
 
Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, 1 Kasım 2015 Milletvekili genel seçiminde oyunu Narlıdere İlhan Onat İlkokulu’nda kullandı. 1191 numaralı sandıkta oy kullanan Başkan Batur, 1 Kasım seçimlerinin ülkenin kaderini belirleyecek olan çok önemli bir seçim olduğunu hatırlatarak, “Tek bir oyun bile çok büyük önemi ver. Nasıl bir Türkiye’de yaşayacağımızın belirleneceği bu seçimde, herkesi çağdaş, aydınlık ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir ülkede yaşayabilmek için, Türkiyemiz için, demokrasimiz için Cumhuriyetimiz için herkesi oy kullanmaya davet ediyorum”dedi.
 
 
CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, 1 Kasım Genel Seçimi için oyunu Göztepe’de İzmir Amerikan Koleji’nde kullandı.
 
Oy kullanmaya eşi Huriye ve kızı İlayda Serter ile gelen CHP İzmir İl Başkanı Serter oyunu kullanmadan önce sandık başkanı ve partilerin sandık görevllerine başarılar diledi. Daha sonra oyunu kullanmak üzere sandık başına gelen CHP İzmir İl Başkanı Serter "Seçimlerin Türkiye’ye huzur, barış getirmesini ve hayırlı olmasını diliyorum" diyerek oyunu kullandı. Serter,oy kullandığı okuldaki diğer sandıklarda sıra bekleyen vatandaşlarlarlada sohbet etti.
 
 
Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Necat Karataş, eşi Bahtiyar Karataş ile İzmir Bayraklı Nedret İlhan Keten Ortaokul'unda oyunu kullandı.
 
Karataş oyunu kullanıp iyi dileklerini ilettikten sonra “1 Kasım seçimleri ülkemizin ve Türk Milletinin geleceğinin oylandığı önemli bir seçimdir. 1 Kasım seçimleri neticesi dilerim ki Türkiye'nin içinde bulunduğu güvensizlik ortamından, terör ortamından ve ekonomik dar boğazdan kurtulduğu güvenli ve huzurlu bir ortamın tesis edildiği müreffeh bir Türkiye'ye vesile olur" dedi.
 
 
MHP Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, oyunu Gaziemir ilçesi Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu'nda kullandı. Oy kullanacağı okula saat 11.00 sıralarında gelen Vural, burada bir süre vatandaşlarla sohbet etti, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 
 
Gaziemir ilçesi Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu'nda kullanacağı 1137 numaralı sandığa yanındaki partililerle birlikte giden Oktay Vural, 'Hayırlı olsun' temennisiyle oyunu kullandı. Oyunu attıktan sonra, sandık görevlilerine seçime katılımın nasıl olduğunu sordu, ardından da görevlilerle tek tek tokalaştı. Oyunu kullandıktan sonra, okulun önünde basın açıklaması yapan Oktay Vural, şöyle dedi:
 
"Aziz vatandaşlarımızın, parlamenter demokrasiye sahip çıkacağına yürekten inanıyorum. 1 Kasım seçimlerinin sonuçları itibariyle devletimize hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum. Ben inanıyorum ki 1 Kasım seçimlerinden sonra oluşacak milli irade sonucunda mutabakat zemini güçlenecektir. Aziz vatandaşlarımızın, cumhuriyetimiz 92. yılında parlamenter demokrasiye sahip çıkacağına yürekten inanıyorum. Seçim süreci boyunca elimizde bulunan bütün imkanlarla vatandaşlarımıza ulaşmaya çalıştık. Niyetimiz hayır inşallah akıbetimiz de hayır olacaktır." 
 
 
MHP İzmir 2’nci bölge 1’inci sıra milletvekili adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, oyunu Karşıyaka İlçesi’ndeki Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu’nda kullandı. Tanrıkuyu, "Milletimiz kendisini 4 yılda seçecek olan hükümeti kararlı bir şekilde belirleyebilir. Aldığımız bilgilere göre ülkemizin her yerinde oy kullanımı sıkıntısız bir şekilde devam etmektedir. Seçimin üstüne bir şaibe düşmemelidir" dedi.
 
İzmir’in Karşıyaka İlçesi’ndeki Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu’nda saat 10.00’da 1053 numaralı sandığa oyunu kullanan MHP’li Ahmet Kenan Tanrıkulu, seçimlerin Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi. Ülkenin geleceği açısından çok önemli bir seçim yaşadıklarını ve halkın bugün sandık başında en doğru kararı vereceğine inandığını belirten Tanrıkulu, şöyle dedi:
 
"Milletimiz kendisini 4 yılda seçecek hükümeti kararlı bir şekilde belirleyebilir. Aldığımız bilgilere göre ülkemizin her yerinde oy kullanımı sıkıntısız bir şekilde devam etmektedir. Ancak zaman zaman müşahitlerimize müdahale edildiği haberlerini alıyoruz. Görev yapma haklarının zaman zaman engellendiğini duyuyoruz. Seçim kanununa göre ve anayasadan alınan hak ve yetkilere göre müşahitlerimizin ve diğer seçim yetkililerinin görev yapması engellenmemelidir. Bu seçimin üstüne bir şaibe düşmemelidir. Seçim öncesi bazı spekülasyonlarla karşı karşıya kaldık. Bunun da aydınlatılması devlet yetkililerinin görevidir. Ben tekrar ülkemize ve milletimize 1 Kasım seçimlerinin hayırlı olmasını diliyorum."

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2015, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER