CHP Adayları Kadın Kolları Üyeleri İle Buluştu

CHP Karşıyaka Kadın Kolları tarafından düzenlenen yeni üyelerle buluşma ve tanışma toplantısı, CHP İzmir milletvekili adayları Aytun Çıray, Ali Engin, Ülkümen Rodoplu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Mustafa Özuslu’nun katılımıyla Kent Restoran’da gerçekleşti.

CHP Adayları Kadın Kolları Üyeleri İle Buluştu
CHP Karşıyaka Kadın Kolları Başkanı Birgül Çağrı, rozet takdim töreni öncesi kadın üyelere seslenerek, “Sizlere her zaman Mustafa Kemal’in kızları diye hitap ederim. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Hepinizi çalışmalarımıza destek vermek üzere meydanlara bekliyorum" dedi. CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Mustafa Özuslu, katılımın yoğun olması üzerine, “Bu manzarayı görünce gururlanıyoruz. ’CHP’nin iktidar olması için varım’ diyecek, ülkedeki karanlığa, yobazlığa, hukuk, Anayasa tanımazlığa, değer tanımazlığa, gencecik bedenleri bombalayanlara dur diyecek irade burada. Yılmak yok. Bu iradenizi ortaya koyduğunuz sürece aydınlık yarınlar bizimdir. Yolumuz açık olsun" diye konuştu.
 
Toplantıda konuşan CHP İzmir Millvetvekili Adayı Ülkümen Rodoplu, “Türkiye bu süreci atlatacaktır. Daha neleri atlattık. Yapmamız gereken bir iş var. Geliştirmemiz gereken bir alan var. Kucaklaşmamız gerekiyor. Birbirimizi sevmemiz gerekiyor. İktidara inanmamız gerekiyor. İktidara geliyoruz. Ben inanıyorum. Siz de inanın" dedi.
 
CHP Parti Meclisi Üyesi İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray da "Geçen dönem aday gösterildiğimde ilk geldiğim yer Karşıyaka oldu. Orada bambaşka bir hava gördüm. O havayı henüz Türkiye’nin hiçbir yerinde görmedim. Parti binalarında bütün katlarda arılar gibi çalışan hanımlar vardı. Duvarda haritalar. Hangi santimetrekareye gidilmiş, hepsi işaretlenmiş, takip ediliyor. Bu geleneğin sürdüğünü görmek beni çok mutlu etti. Karşıyaka’daki yüksek başarının nedeni siz hanımefendilersiniz. Sizin hakkınızı ödeyemeyiz" diye konuştu.
 
Türkiye’de bazı kavramların içinin boşaltıldığını belirten Çıray, “Bunlardan biri barış. Bu ülkenin kuzeyinde, güneyinde, doğusunda, batısında yaşayan insanlarla küs müsünüz? Hayır. Barışması gereken biz değiliz, bu milletle küs olanlardır. Artık kavramları yerli yerine oturtmamız lazım. Annesiniz. Analar ağlasın isteyen var mı? Analar ağlamasın, dersem yanlış yerde konuşmuş olurum. Bizim konuşmamız gereken yer iktidar otobüsünün önüdür" dedi.
 
Türk milletinin bütün olarak her şeyiyle her türlü teröre karşı olduğunuvurgulayan Çıray, konuşmasının devamında şunları söyledi:
 
"Türkiye’yi sıfır terörle devralmış insanlar bir sabah uyandılar, sürekli ırk, mezhep konuşmaya başladılar. Türk, Kürt, Laz, Çerkez kardeştir. Aksini düşünen var mıydı? Atatürk bize modern bir cumhuriyet kurdu. Yaşadıkça gençliğimden çok daha büyük Atatürk hayranı oluyorum. Ne zaman kurduğu formülleri bozuyoruz, ayarlarıyla oynuyoruz Türkiye şirazesinden çıkıyor. Atatürk, ’Yurtta sulh, cihanda sulh’ dedi. ’Korkakmış, pasif dış politika’ dediler. Orta Doğu’yu yönlendirip dünya lideri olmaya kalktılar. Yurtta sulh cihanda sulh, sözü bir korkaklığın değil, 600 yıllık bir imparatorluk deneyiminin imbikten geçirilerek bir Osmanlı paşası tarafından Cumhuriyet’in temeline konduğu bir hadisedir. Nitekim başımıza gelenlere bakın. Suriye’den 2.5 milyon insan ülkede, 5 ülkede büyükelçiliğimiz yok. Osmanlı’nın son dönemleri gibi. Merkel geldi, para uğruna bize bakıcılık yaptırmak istiyorlar. Kurtuluş Savaşı sizin taşıdığınız bombalarla başarıldı. Biri size gelip barış hikayeleri anlatırsa, ’Biz küs değiliz’ deyin. ’Analar ağlamasın’ derse, ’Ana benim. Ben ağlıyorum, ağlatmayacak olan sensin’ deyin. Kökenimizi hatırlatmaya kalkarsa, ’Bizi ilgilendirir’ deyin. Mezhep, inanç siyaseti yaparlarsa kapınızdan kovun artık. Atatürk bize şunu öğretti: Modern devletlerde önemli olan yurttaşların kardeşliğidir. Devlet yurttaşların köken ve inancına kördür. Kalanı ırkçılık ve gericiliktir."
 
Türkiye’yi kazanımlarından geri adım attırmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini sözlerine ekleyen Çıray, “Sadece bize zaman kan kaybettiriyorlar. Biz bunu çözeriz. Biz Türkiye’yi iyi yönetiriz. Ciddi kadrolarımız var. Genel başkanımız devletten gelmiş. Biz devletin içinden geldik. Bırakın düze çıkarmayı, Türkiye’yi uçururuz" dedi.
 
CHP İzmir Milletvekili Adayı Ali Engin ise "Recep Tayyip Erdoğan, 18 milletvekili fazla çıkarıp ülkeyi tek başına yönetmenin peşinde. Buna engel olacağız" dedi.
 
Daha sonra partiye yeni katılan kadın üyelere rozet takma töreni gerçekleştirildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER