banner9

Çevreci Minikler Ödüllerini Aldılar

Çiğli Belediyesi’nin, ilçedeki tüm ilk ve orta dereceli okulları kapsayan çevre konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Çevreci Minikler Ödüllerini Aldılar
 
Çiğli Belediyesi tarafından düzenlenen Çiğli’deki ilkokullar, ortaokullar ve liseler arası çevre konulu ödüllü resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. Çiğli Belediyesi konferans salonunda düzenlenen törene CHP Çiğli İlçe Başkanı Zeynel Mertoğlu, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenci ve öğretmenler katıldı. Yarışmada ilkokullarda Emily Padulano, Duru Altıntaş ve Burçak Konca; ortaokullarda Bilge Demircan, Zeynep İlgü ve Derya Nil Kişin; liselerde ise Fadime Çağlar, Kamil Arda Saldamlı ve Ada Afrashi ilk üç dereceyi paylaştı. Dereceye girenlerden birincilere tablet, ikincilere kuru boya, pastel boya, guaj ve ebru seti, üçüncülere ise 100 TL değerinde kırtasiye hediye çeki verildi. Törenin ardından çevre konulu resimlerin sergilendiği serginin açılışı öğrencilerle birlikte yapıldı.
 
Tüm öğrencileri çevreye duydukları hassasiyet için kutlayan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, çevre konusunda yapılan çalışmaları önemsediklerini söyledi. Çevre bilincinin küçük yaşta verilmesi gerektiğini belirten Başkan Hasan Arslan, "Çevreyi korumak günümüzde daha çok önem taşıyor. Çevre konusunda gençlerimizin duyarlılık göstermesi çok önemli. Bu amaçla düzenlediğimiz resim yarışmasına yoğun katılım oldu. Çalışmalarımıza destek olan tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi gönülden tebrik ediyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER