banner51

Cevat Durak'tan Manidar Mesaj!

Karşıyaka'da iki dönemdir, Başkanlık yapan Cevat Durak'ın yerine PM toplantısı kararı sonucunda Hüseyin Mutlu Akpınar aday gösterildi. Durak bu gelişme sonrası sosyal medyadan anlamlı bir mesaj gönderdi...

Cevat Durak'tan Manidar Mesaj!
CHP’de 30 ilçe belediye başkan adayının belirlenmesinin ardından göze çarpan en büyük detay 15 mevcut başkanın yerine yeni isimlerin aday gösterilmesi oldu.CHP İzmir’de Parti Meclisi toplantısında belirlenen belediye başkan adayları belirlenen 18 ilçede en büyük sürpriz Karşıyaka’da yaşandı. MYK toplantısında Karşıyaka adayı Hüseyin Mutlu Akpınar oldu. 
 
Karşıyaka'da iki dönemdir, Başkanlık yapan Cevat Durak Koltuğunu MYK toplantısı kararı sonucunda Hüseyin Mutlu Akpınar'a bıraktı. Facebook hesabından 10 yıldır Belediye Başkanı olarak görev yapmanın onurunu taşıdığını belirten Durak, ''Uzun ve yıpratıcı süreçte aday adayı olan arkadaşlarıma da, bana kırgın partili partisiz tüm hemşerilerime de, kırgınlığım, küskünlüğüm bulunmamaktadır''dedi.
 
Durak'ın Facebook hesabından illetiği mesaj ise şöyle;
 
40 yıldır, yaşamımı sürdürdüğüm, havasını soluduğum, ekmeğimi kazandığım ve 10 yıldır da Belediye Başkanı olarak görev yapma onurunu taşıdığım Karşıyakamın, kendine has kültürleriyle fark yaratan değerli halkına;
 
2 kez Belediye Başkanlığı yapma ayrıcalığını verdiğiniz şahsıma, 10 yıldır duymuş olduğunuz güvene teşekkür ediyorum. Yaşadığımız süreçte vermiş olduğunuz destek benim için çok önemliydi. Gelinen noktada; kimseye kırgın değilim. Uzun ve yıpratıcı süreçte aday adayı olan arkadaşlarıma da, bana kırgın partili partisiz tüm hemşerilerime de, kırgınlığım, küskünlüğüm bulunmamaktadır.
 
Cumhuriyet Halk Partili olma sorumluluğuyla, 37 yıldır partimin bana verdiği bütün görevleri onurla ve gururla yerine getirdim. Bu koltuklar, kimsenin malı değildir. Bu anlamda; değişimler doğaldır. Ancak, Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını 10 yıldır Karşıyaka’da, hep artan bir ivmeyle dalgalandıran bir Belediye Başkanı’nın değiştirilme yönteminin, nezaket ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin yazılı ve yazılı olmayan ilkeleri doğrultusunda olması gerektiğine inanıyorum.
 
Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu sıkıntılı süreçte; Türkiye’nin Karşıyakası’nda, 10 yıldır, “Önce İnsan” ilkesi ve “Yaşamdan Alacaklı Son Yüz Gülene Dek Çalışacağız” şiarıyla; Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyet Halk Partisi ve sosyal demokrasinin evrensel ilkeleri doğrultusunda belediyecilik yaptık.  Arzum, Cumhuriyet Halk Partisi’nin altı oklu bayrağının Karşıyaka’da dalgalanmaya devam etmesidir.
 
Yaptıklarımızın önemi inanıyorum ki, gelecekte çok iyi anlaşılacaktır.
 
Bu sorumlulukla 10 yıldır bana güç veren, destek olan tüm çalışma arkadaşlarıma, meclis üyelerimize, partili yoldaşlarıma; sevgilerini, güvenlerini benden hiç esirgemeyen tüm Karşıyakalı hemşerilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, önlerinde, her zaman olduğu gibi, saygıyla eğiliyorum.
 
Aydınlık güzel günler bizlerle olsun…

 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER