Çeşme'nin Esas Sorunu 'Yatak Sayısı'

Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, geride bıraktıkları sezonun ardından, gelecek yaz için çalışmalara şimdiden başladıklarını söyledi ve Çeşme'nin bir türlü çözülemeyen yatak sorunu için, hükümete bir kez daha çağrıda bulundu.

 

Çeşme deniziyle, güneşiyle, konserleri ve kültürel etkinlikleri ile başarılı bir sezonu daha geride bıraktı. Ancak biten sezon, kaçırılmış fırsatları ve tutulmayan sözleri bir kez daha hatırlattı.
 
Başkan Faik Tütüncüoğlu, Çeşme'nin en büyük sorununun, yatak sayısı olduğunu ifade etti. Verilen sözlerin neden tutulmadığını, kendisinin de anlamadığını belirten Tütüncüoğlu, hükümetin bir an önce harekete geçmesini beklediklerini söyledi. Tütüncüoğlu, EXPO için de Çeşme'deki yatak sayısının çok önemli olduğunu, çünkü, EXPO alanı ile Çeşme'nin arasının en fazla 25 dakikalık bir mesafe olduğunu, dolayısıyla 20 bin yatak kapasitesinin bu dönemde İzmir'e büyük bir katkı sağlayacağını ifade etti. Yapılacak her türlü turizm yatırımının, EXPO için bir altyapı oluşturacağını söyledi.
 
Başkan Tütüncüoğlu, geçen yaz çok konuşulan Aya Yorgi Koyu meselesinin de, kesin bir çözüme kavuşmadığını, ancak önümüzdeki dönemlerde, sorunun tatlıya bağlanacağına inandığını kaydetti. Faik Tütüncüoğlu, Meclis'te kabul edilen Bütünşehir Yasası'nın ise, Çeşme gibi ilçeler açısından çok faydalı olacağına, inanmadığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2012, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER