Çeşmeliler Atayı Andı

İzmir’in Çeşme İlçesi’nde öğrencilerin gerçekleştirdiği tiyatro gösterisinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk anıldı.

Çeşmeliler Atayı Andı
 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 77’inci yıldönümü için turizm cenneti Çeşme’de, Çeşme Belediyesi Çakabey Kültür Merkezi’nde anma etkinliği düzenlendi. Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Garnizon Komutanı Binbaşı Yücel Ercan, CHP’li Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gürdoğan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, eğitimciler, öğrenciler ve yüzlerce ilçe sakini etkinliğe katıldı.
 
Alaçatı Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Anadolu Lisesi öğrencileri oyun sergiledi. Atatürk’ün hayatından milli mücadele yılları ve sonrasına ait kesitler sunuldu. Atanın bilime, sanata, eğitime yaklaşımı ve hürriyet anlayışı vurgulandı. Gösteri, uzun süre ayakta alkışlandı.
 
Atatürk’ü rahmet ve saygıyla anan Başkan Dalgıç, "Atatürk, sadece Türk milletine değil, dünyada emperyalist güçler tarafından sömürülen tüm halk ve devletlere önderlik etmiştir. Atatürk’ün ilkeleri ve en önemli emaneti olan cumhuriyet, Türk gençleri sayesinde yaşamaya devam edecektir" dedi.
 
Etkinlikte ayrıca, kentetki ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen Mustafa Kemal Atatürk konulu şiir, resim ve düz yazı yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER