banner9

Çeşmeli Yelkenciler Ödüle Doymuyor

Çeşme Yelken ve Solo Yelken Kulübü sporcuları İstanbul’da 21-25 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 420- 470 -Pirat Türkiye Şampiyonası’ndan 3 kupayla, 24 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında yapılan Optimist –Laser Türkiye Şampiyonası’ndan ise 2 kupa ile İzmir’e döndü. Çeşme Yelken Kulübü sporcusu Mustafa Çakır Laser Standart sınıfında Türkiye Şampiyonu olurken, Laser 4.7 sınıfında Solo Yelken sporcusu Doruk Demircan Gençler Türkiye üçüncüsü oldu.

Çeşmeli Yelkenciler Ödüle Doymuyor
 
Yöneticiliklerini yaptığı Çeşme ile Solo Yelken Kulüplerinin son yıllarda yükselen bir başarı grafiği elde ettiğini belirten Çeşme Yelken Kulübü Başkanı Özlem Akdurak, İstanbul’dan zorlu mücadelelerden sonra 5 kupa ile dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizin yelken sporunda dünyada söz sahibi olmaması için hiçbir neden olmadığını ifade eden Akdurak, “Önemli olan taban sporcu sayımızı çoğaltarak ,sadece batıda değil Türkiye’nin tüm deniz kıyısı ve iç sular yörelerinde bu sporu sevdirmek, fırsat eşitliği sağlayarak çoğalmasını sağlamak olmalıdır" diye konuştu.
 
ÇEŞME OLİMPİYATLARA HAZIRLIK MERKEZİ OLACAK
 
Çeşme Yelken Kulübü Başkanı Özlem Akdurak ile Türkiye Şampiyonası’ndan kupalarla dönen 4 genç yelkenciye tebriklerini ileten Ali Osman Tatlısu, Türkiye’nin en seçkin sporcularının yer aldığı turnuvada İzmir’in de kazandığı başarılardandolayı çok mutlu olduklarını söyledi.Çeşme Yelken Kulübü Başkanı Özlem Akdurak sayesinde İzmir’de okullar arası yarışmalara başlandığını dile getiren Tatlısu,“Ülke olarak hedefimiz olimpiyatlardan madalyalarla dönmek.Türkiye’de olimpiyatlara hazırlık merkezinin Çeşme’de olmasını istiyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde yürütüyoruz.Ayrıca, sporcularımızın okulları ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Müdürlükleriyle çalışma yapıyoruz.Bu projeyle sporcularımız hem derslerini takip edecek hem de spor antrenmanlarını tam yapacak" dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER