banner9

Çeşme'deki Sağlık Ocağı Doktor Bekliyor

İzmir’in Çeşme ilçesinde 1994-1999 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Nuri Ertan, Dalyan Mahallesi’nde yaptırıp devlete bağışladığı Çeşme 3 Nolu Elif Şişmanoğlu Aile Sağlığı Merkezi’nde henüz bir doktor görevlendirilmemesine tepki gösterdi.

Çeşme'deki Sağlık Ocağı Doktor Bekliyor
 
Çeşme’de hayırsever Hayriye Ertan ve eski belediye başkanı Nuri Ertan tarafından, küçük yaşta kaybettikleri torunları anısına yaptırılan Çeşme 3 Nolu Elif Şişmanoğlu Aile Sağlığı Merkezi, 13 Ağustos 2016 tarihinde, AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan, CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, CHP’li Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla açıldı. Merkezin açıldığı tarihten bu yana doktorsuz olduğunu belirten Nuri Ertan, Facebook hesabından duruma tepki gösterdi. Ertan paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
 
"Milletten ve tabii Dalyan’daki insanlarımızdan özür diliyorum. Dalyan’da inşaa edip devlete hediye ettiğimiz sağlık evi maalesef 2 aydır doktorsuz. Devlet çok duyarsız. Neymiş, kura çekilecekmiş. Acaba Kaymakam buraya görevli bir doktor atanması için baskı yapamaz mıydı? İstese yapardı. Yazık emeklerimize, söyleyecek başka bir şey yok maalesef. Aynı binada devletin sağlık bürokratları yaşıyor. Acaba vicdan yönünden gelip hasta bakamazlar mı? İsterse bakar tabii, isterse. Sizden özür diliyorum. Kalın sağlıcakla."
 
DHA
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER