banner51

Çeşme'de Yelkenler Fora

Çeşme Yelken Kulübü tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Folkart Uluslararası Çeşme Yelken Haftası (International Çeşme Opti Week) 26 Kasım-1 Aralık’ta gerçekleştirilecek.

Çeşme'de Yelkenler Fora
 
Geçen yıl 22 ülkeden 300’e yakın sporcunun katıldığı etkinliğe bu yıl 7 ülkeden 340 sporcunun katılacağını ifade eden Türkiye Yelken Federasyonu ve Çeşme Yelken Kulübü Başkanı Özlem Akdurak, Çeşme’nin yelken sporu açısından oldukça iyi koşullara sahip olduğunu ifade etti. Çeşme’nin coğrafi konumundan dolayı kuvvetli rüzgar alabildiğine değinen Akdurak, "Çeşme su sporlarında birçok yarışmaya ev sahipliği yapabilecek potansiyele sahip. Düzenlenen uluslararası etkinliklerle Çeşme’yi yelken sporunda dünya markası yapmak istiyoruz" dedi.
 
Kısa süre önce Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı olduğunu hatırlatan Akdurak, Çeşme Yelken Kulübü başkanlık koltuğunu da bu organizasyonla eşi Rebii Akdurak’a devredeceğini söyledi. Her şey gençlik için sloganı ile bu yola çıktıklarını dile getiren Akdurak, birlik olup tüm yelken kulüplerinin sorunlarını çözmek için çalışmalarımıza devam edeceklerini söyledi.
 
7 ÜLKEDEN SPORCU KATILIYOR
 
Etkinliğe Türkiye’nin yanı sıra, Bulgaristan, Yunanistan, Polonya, Ukrayna, Fas, İsrail’den sporcular katılacak. Yurtdışından 50 sporcu yarışlara katılırken, Türkiye’den 290 sporcu yer alacak.
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER