banner51

Çeşme'de Turist Çok Taksi Yok

Alaçatı bölgesi başta olmak üzere Çeşme’de büyük bir taksi sorunu yaşandığını belirten Yakup Demir, taksi sayısının azlığı nedeniyle müşterilerin mağdur olduğunu söyledi.

Çeşme'de Turist Çok Taksi Yok

 

 
Çeşme’de taksilerin sayısının azlığı nedeniyle büyük bir taksi sıkıntısı yaşandığını belirten Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkan Yardımcısı ve Ilıca Otel Genel Müdürü Yakup Demir, durumun Çeşme markasına yakışmadığını söyledi. Kış aylarında ilçe ve nüfusuna yeterli gelen taksi sayısının yaz aylarında ise büyük bir soruna dönüştüğüne dikkat çeken Demir, “İlçeye gelen turistlerin büyük bölümü kendi araçları yerine uçakla gelmeyi tercih ediyor. Bu nedenle de kent içinde gezmek, yemek yemek, eğlenmek gibi ihtiyaçları için de taksi ihtiyacı doğuyor. Otelden dışarı çıkmak için resepsiyondan taksi talep ettiklerinde ise ne yazık ki taksi bulmak mümkün olamıyor. Taksi sayısının 2 kat artırılması gerekiyor” dedi.  
 
Alaçatı’da sadece 5 taksi
 
Çeşme’de 55-60, Ilıca’da 9 civarında Alaçatı’da ise sadece 5 taksi bulunduğuna dikkat çeken Demir, “Özellikle cuma, cumartesi ve pazar günleri taksi bulabilmek mucize. Müşterilerimiz mağdur olmasınlar diye onları kendi araçlarımızla gitmek istedikleri yere bırakıyorsak da bununla başa çıkmak mümkün olmuyor. Otelden geziye çıkmak isteyen ziyaretçilerin sorununu çözsek de gidilen yerde de sorun yaşanıyor. ‘Alaçatı’da taksi bulamıyorum, mahsur kaldım’ diye oteli arayan turistler dahi oluyor. Alaçatı Belediyesi ve Çeşme Belediyesi’ne bu sorunu çözmeleri için başvurduk. Çeşme ve Alaçatı belediyelerine bu sorunu aktaralı 3 yıl olmasına rağmen hala çözülmedi. Bu sene Çeşme Belediyesi’nin bir miktar taksi artırımı yapacağını duyduk fakat Alaçatı’dan henüz böyle bir bilgi gelmedi.” diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2013, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER