banner51

Çeşme'de Süpermarketler Denetlendi

Çeşme Belediyesi ekipleri, ilçedeki faaliyet gösteren süpermarket şubelerinde son kullanma tarihi kontrolü ve etiket denetimi yaptı. Eksik ve küçük etiketli ürünler konusunda firmalar uyarıldı.

Çeşme'de Süpermarketler Denetlendi
Çeşme Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, ilçede hizmet veren tüm süpermarket şubelerinde eş zamanlı denetim yaptı. İlçe merkezi, Boyalık, Ilıca, Çiftlik ve Dalyan mahallerinde eş zamanlı olarak toplam 17 süpermarket şubesi denetlendi. Ürünlerden saklama koşullarına, son kullanma tarihinden etiket, etiketlerin okunabilirliği ve etiketteki belirtilen tutar ile kasadaki fiyatların örtüşüp örtüşmediğine kadar birçok farklı kriteri göz önünde bulundurarak kontrol yapan ekipler, bazı marketlerde birkaç üründe, etkilet ve etiketin okunabilirliği konusunda sorun olduğunu tespit etti.
 
Tutanak tutuldu
 
Ürün, saklama koşulları, son kullanma tarihinin yanı sıra reyondaki etiketin gösterdiği ile kasadaki tutarın örtüşmesi gibi kriterlerde tüm firmaların üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdiği gözlemlenirken, etiketi olmayan ürünler ya da etiketi küçük hazırlanan ve silik yazıldığı için fiyatının okunması zor olan ürünlerle etiketi uzakta olan ürünler tek tek rapora işlendi, tutanak tutuldu. Firmalardan da etiketlerdeki  aksaklıkların nedenlerini konusunda Çeşme Belediyesi encümenine mazeretlerini bildirmesi istendi. İlçe sınırları içerisinde vatandaşların güvenle alışveriş yapabileceğini belirten Başkan Tütüncüoğlu, Belediye ekiplerinin denetimlerini tüm hızıyla sürdüreceğini kaydetti. 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER