banner9

Çeşme'de Deniz Dibi Temizlendi

İzmir’in Çeşme İlçesi’nde yapılacak Uluslararası Optimist Yelken Yarışları öncesi, Yıldızburnu’nda deniz dibi temizliği yapıldı.

Çeşme'de Deniz Dibi Temizlendi
Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Çeşme Liman Müdürü Nihat Tozman, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Nuri Büyükateş ve dalgıçların katılımıyla Yıldızburnu’nda deniz dibi temizliği yapıldı. Denizden çok miktarda şişe, pet şişe, demir gibi atıklar çıkarıldı.
 
Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran da dalgıç elbisesi giyerek dalgıçlarla birlikte deniz dibi temizleme çalışmasına katıldı. Geçen yıl yapılan deniz dibi temizleme etkinliğine de dalgıçlarla birlikte dalarak katıldığını hatırlatan Kaymakam Erkayıran, "Geçen yıl yaptığımız deniz dibi temizliğinde çok miktarda denize atılmaması gereken atık çıkmıştı. Bu yıl da dalgıçlarımızla birlikte dalış yaparak deniz dibini temizledik. Geçtiğimiz yıla göre daha az atık çıkması bizleri sevindirdi. Ama bunun yeterli olduğunu düşünmüyorum. Denizler hepimizin. Temiz tutmak zorundayız. Herkese büyük sorumluluk düşüyor" diye konuştu.
 
Çeşme Yelken Kulübü Başkanı’yken geçtiğimiz günlerde Türkiye Yelken Federasyonu Başkanlığı’na seçilen Özlem Akdurak ise Uluslararası Optimist Yelken Yarışları öncesi yapılan deniz dibi temizliğinin örnek olması gerektiğini vurgulayarak, "Geçtiğimiz yıl da, Kaymakamımız önderliğinde deniz dibi temizliği yapmıştık. Bu bilinç, Türkiye olduğu kadar dünya yelken federasyonlarına örnek olabilecek bir bilinç. O yüzden denizin üstündeki çocuklarımıza, tertemiz bir deniz emanet etmemiz açısından çok önemli. Dolayısıyla buna öncülük ettiği için Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Bu vizyonda bir Kaymakamımız olduğu için çok şanslıyız" diye konuştu.
 
Deniz dibinden çıkarılan atıklar, Çeşme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından alındı.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER