Çeşme'de Aşk Rüzgarı

İzmir’in Çeşme İlçesi’nde yaşanmış bir aşk öyküsünden ilham alınarak düzenlenen Aşk Festivali, yerli ve yabancı turistlerin katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu.

Çeşme'de Aşk Rüzgarı
 
Çeşme Belediyesi’nin düzenlediği Aşk Festivali coşkulu geçti. Çeşmeli sağır ve dilsiz Nezir ile Sakız Adası’nda yaşayan Tinika’nın aşkından ilham alan festival, Türkiye’nin ilk ve tek aşk festivali oldu. Yerli turistlerin yanı sıra Yunanistan’a bağlı Sakız Adası’ndan gelen yabancı turistlerin de katıldığı festival, ilçede ’aşk rüzgarı’ estirdi. Sevgili ve eşleriyle katılan ziyaretçiler, festivalde doyasıya eğlendi. Aşk temalı festival kortejinin, ellerinde kırmızı güller taşıdığı yürüyüşüyle başlayan Aşk Festivali’nde Ege Üniversitesi Turizm Otelcilik Yüksekokulu öğrencilerinden oluşan Son Dakika müzik grubu canlı performans sergiledi. Aşkı simgeleyen kalp şeklindeki kırmızı balonların alkışlar eşliğinde gökyüzüne bırakıldığı şenlikte, aşk temalı filmlerin gösterimleri ve stantlar da yoğun ilgi gördü. Festivalin kapanışını ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası yaptı. Soğuk ve rüzgarlı havaya rağmen yoğun katılım olan konserde, Büyükşehir Kent Orkestrası, dinleyicilerin içlerini aşk şarkılarıyla ısıttı.
 
"NEZİR’İN AŞKI ÖRNEK OLSUN"
 
Festivalin ilham aldığı Dalyanlı Nezir’in öyküsüne değinen CHP’li Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, eşini yanına davet ederek yaptığı konuşmasında "Dünyanın hoşgörü, sevgi ve aşka her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu günlerde ’Nezir’in aşkı örnek olsun’ istedik ve ’dünyanın bütün sorunları insanların birbirini biraz daha sevmesiyle çözülebilir’ dedik. Bu duygu ve düşüncelerle düzenlediğimiz Aşk Festivali umarım dünyaya, daha fazla sevgi, daha fazla aşk ve barış getirir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER